בהריון לא רצוי וגם חולה באסטמה – חשוב שתדעי איזו סוג הפלה מתאימה לך

טיפול ואבחון אסתמה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון אסתמה!

טיפול הומאופתי
הומאופתיה מטפלת בסיבות והשורשים של הבעיות , וכך האדם מבריא ומגיע לריפוי אמיתי.
רוצים לשמוע עוד על טיפול הומאופתי השאירו פרטים

כשאנחנו מדברים על הריון, אנחנו חושבים בדרך כלל על תהליך מרגש שאנו מעוניינים שיסתיים בגיחה של תינוק לאוויר העולם. אלאבהריון לא רצוי וגם חולה באסטמה - חשוב שתדעי איזו סוג הפלה מתאימה לך שיש נשים רבות שאינן מעוניינות, או לא יכולות, להמשיך עם ההריון. הן מבצעות הפלה, על כל המשמעויות של כך, בשאיפה שהתהליך יסתיים בצורה הבטוחה ביותר.

חשוב לזכור שיש כמה אוכלוסיות של נשים שדורשות התאמה מיוחדת של אופן ביצוע ההפלה, כדי למקסם את התוצאות ועל מנת למנוע נזקים וסיבוכים פוטנציאליים. היכן ניתן למקם נשים הסובלות מאסתמה? על כך ועוד במאמר הבא.

אסתמה, הפלה ומה שביניהן

אסתמה היא מנת חלקן של נשים רבות, בטווחי גילים שונים. למרבה הצער, זוהי מחלה שאי אפשר להעלים לחלוטין, כך שהאישה צפויה לסבול ממנה כל חייה. אבל, וזה אבל גדול מאוד, יש כיום מספיק כלים שעשויים להקל על התסמינים ותופעות הלוואי של ההפלה, ובכך להשיב לאישה את השליטה המסוימת על חייה ולמנוע סיכונים בריאותיים שונים.

העובדה הברורה שעליך לשנן היא שעצם מחלת האסתמה שלך חייבת להשפיע על אופן ביצוע ההפלה על ידך. בחלק גדול מהמקרים, ההמלצה הברורה (או אפילו ההנחיה) לנשים החולות באסתמה היא לא לבצע הפלה בכדורים, אלא אך ורק הפלה בניתוח. הסיבה היא שחלק מהתרופות העיקריות המשמשות להתמודדות עם אסתמה מקיימות אינטרקציה מסוכנת עם מפיג'ין, אחת משתי התרופות המשמשות להפלה, ולכן מדובר בסכנה גדולה.

לצד הגישה הזו, יש כאלו שיטענו שחשוב להתבונן בדרגת החומרה של מחלת האסתמה על מנת שניתן יהיה לדעת מהם הפתרונות האפשריים מבחינתה של האישה. במקרה הזה, ברור שככל שמחלת האסתמה היא בדרגת חומרה גבוהה יותר, וככל שהיא אינה מאוזנת או נשלטת על ידי השימוש בסטרואידים, כך הסיכון עולה – יחד עם הסבירות שתידרש אך ורק הפלה בניתוח.

אז מה עושים?

כל רופא או גורם מקצועי המשתלב בתוכנית ההפלה צפוי לשאול אותך מהם המצבים הרפואיים והמחלות שאת סובלת מהן. כמובן שאם את חולה באסתמה, בדרגת חומרה כזו או אחרת, חשוב שתיידעי אותו על עצם המחלה ועל התרופות שאת משתמשת בהן על מנת להתמודד איתה. סבירות גבוהה מאוד, כאמור, שההחלטה החד משמעית תהיה שלא לאשר הפלה בכדורים במקרה הנתון.
חשוב להדגיש שגם במצב הזה, ממש לא מדובר בסוף העולם. במהלך השנים התפתח האופן בו ניתן לבצע הפלה בניתוח, וכיום מדובר בהליך בטוח עם אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד.

אסתמה היא חלק ממכלול של שיקולים

שימו לב שלא רק שאלת מחלת האסתמה תגדיר את הפתרון הדרוש ותאפשר לקבוע האם יש צורך בהפלה בכדורים או בניתוח. בין השאר, חשוב לראות מהו גיל ההריון (עד סביבות השבוע התשיעי להריון ניתן לרוב לבצע הפלה בכדורים, אולם לאחר מכן אך ורק ניתוח), מהם המאפיינים האישיים של האישה, אילו סיכונים קיימים עבורה וכמובן שגם מהן ההעדפות הפרטניות שלה.
בסופו של דבר, את ההחלטה על הגוף שלה צריכה לקבל האישה – גם אם ברור שהיא יכולה להיעזר בבני המשפחה, בבן הזוג או בכל אדם אחר הקרוב לה.

לקריאה נוספת:
Relationship between maternal asthma, its severity and control and abortion
Medical abortion contraindications and precautions – IPAS
First-trimester abortion in women with medical conditions

אולי יעניין אותך גם:

אסטמה בזמן ההריון – כיצד מטפלים ואיך מתמודדים?

שינויים הורמונליים ואסטמה – האם קיים קשר?

אסטמה של העור בהריון – גורמים ודרכי טיפול

 

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון אסתמה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון אסתמה. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:
טיפול הומאופתי
הומאופתיה מטפלת בסיבות והשורשים של הבעיות , וכך האדם מבריא ומגיע לריפוי אמיתי.
רוצים לשמוע עוד על טיפול הומאופתי השאירו פרטים