דיאטת אלימנציה לחולי אסטמה

טיפול ואבחון אסתמה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון אסתמה!

טיפול הומאופתי
הומאופתיה מטפלת בסיבות והשורשים של הבעיות , וכך האדם מבריא ומגיע לריפוי אמיתי.
רוצים לשמוע עוד על טיפול הומאופתי השאירו פרטים

שימוש בתרופות לחולי אסטמה עשוי להיות כרוך בתופעות לוואי, גם אם לעיתים יש בתרופות לא מעט תועלת. אחד הממצאיםדיאטת אלימנציה לחולי אסטמה החשובים ביותר כיום הוא שאפשר להשפיע על מצבי אלרגיות ועל אסטמה גם באמצעות שינויי תזונה. חולים רבים באסטמה מעידים מתוך ניסיון אישי כי דיאטת האלימינציה בהחלט עשויה לעזור.

הפחתה הדרגתית ומובנית שנותנת ערך

מחלת האסטמה מערבת תהליכים דלקתיים במערכת הנשימה, התכווצויות במעבר האוויר. נוצרת נשימה שורקנית, קושי בפעילות גופנית, שיעולים, רגישות לדלקות. תזונה נכונה אמורה להעניק לגוף שלנו את המכלול הרחב של אבות המזון. לא תמיד נדע זאת, אך מסתבר שמרכיבי תזונה רבים, אפילו כאלה שאנו רגילים לצרוך במשך שנים, משפיעים לרעה על האסטמה ועל תסמינים נוספים של אלרגיות ועל מערכת הנשימה. בדיאטת האלימינציה עושים בעצם אתחול מחדש להרגלי התזונה אליהם אנו רגילים. תחילה, מפחיתים הרבה מאוד סוגי מזון מהתפריט (כלומר מבצעים אלימינציה, הפחתה). לאחר מכן, בצורה מדורגת ואיטית, מחזירים בחזרה את סוגי המאכלים שהחסרנו. זהו מעין מחקר אישי, שנועד לגלות כיצד קבוצות התזונה שאנו מחזירים לאחר שהחסרנו משפיעות על האסטמה.

מה חושבים חוקרים על דיאטת אלימינציה עבור חולי אסטמה?

אסטמה גורמת מדי שנה למספרים עצומים של ביקורים בבתי חולים ומרפאות, לרבות צורך בטיפולי חירום ורפואה דחופה. מקובל מאוד לטפל בהתקפי אסטמה באמצעות תרופות וחלקן מצליחה לאזן את מצב המטופלים. במסגרת מחקרים שבדקו יעילות של תרופות ושל מזון, נמצאו ראיות לכך שאכן, הפחתה של מזונות מסוימים השפיעה בצורה טובה מאוד על תסמיני המחלה. בין היתר, מצאו מחקרים כי אפילו חולי אסטמה קשים שנמנעו במשך שנים מפעילות גופנית ברמה בינונית הצליחו לאחר אלימינציה בתזונה לבצע פעילות גופנית עם פחות שימוש במשאפים ותרופות.

אילו רכיבים תזונתיים מפחיתים במהלך דיאטת אלימינציה?

על פי דיווחי רפואיים ודיווחים של חולי אסטמה שהתנסו בדיאטת אלימינציה, אפשר להצביע על מגוון מזונות שהפחתה בהם עשויה להיטיב. לדוגמא, חלק מהחולים אומרים שהפחתה של מזונות שמכילים גלוטן יצרה אפקט חזק וראוי לציון. הם החלו להשתמש בתחליפים ובצקים ללא גלוטן. אצל חלק מחולי האסטמה, הדיאטה שמאוד עזרה להם הייתה זו שבה הסירו בעיקר מאכלי חלב וגבינות. דיאטת האלימינציה יכולה לגלות גם מצבים אחרים. חולים העידו למשל שהפחתה של ביצים יכולה להפחית מאוד את תסמיני המחלה ויש כאלה שאצלם מדובר בסוגים מסוימים של פירות וירקות, כגון כאלה שנחשבים לחומציים.

מהי הדרך הנכונה לעשות דיאטת אלימינציה?

התמדה בדיאטה מצריכה משמעת עצמית. הסרה של מזונות והחזרתם צריכה להתבצע ביחד עם רישום מדוקדק. צריכים תמיד לבדוק במשך כמה ימים מה קורה לאחר החזרה של מאכלים מסוימים, כדוגמת חיטה, גלוטן, ביצים. חשוב לבדוק היטב את המרכיבים התזונתיים במזונות השונים, על מנת שלא לצרוך בטעות את סוג המרכיב שממנו מנסים להימנע (צבע מאכל, שמרים, ממתיק מלאכותי וכדומה). חשוב לשים לב שלפעמים מה שנראה כמו השפעה מזיקה של קבוצת מזונות מסוימת למעשה נובע ממשהו אחר. לדוגמא, מה שנראה כמו תגובה לגלוטן עשוי להיות תגובה למרכיב אחר שיש במזון. לכן הימנעות ממזון והחזרתו לתפריט יתבצעו בתצורות שונות.

אילו השפעות קצרות וארוכות טווח נודעות לדיאטת אלימינציה?

דיאטת אלימינציה יכולה להשפיע על חולי אסטמה לטווח קצר ולטווח ארוך. בטווח הקצר, הדיאטה יכולה לאפשר לחולים להפחית את כמות התרופות ולהיות מסוגלים לנשום יותר בחופשיות. בטווח הארוך יותר, הדיאטה מחזקת את הגוף, החולים פחות חשופים לזיהומים בדרכי האוויר, השימוש במשאף פוחת ואף מתבטל כליל. חשוב לציין כי מומלץ להיוועץ ברופא עם כל שינוי דרסטי בהרגלי חיים או שינוי בשימוש בתרופות ומשאפים.

מקורות ולקריאה נוספת:
https://allergyri.com/1989-2/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4311561/

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון אסתמה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון אסתמה. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:
טיפול הומאופתי
הומאופתיה מטפלת בסיבות והשורשים של הבעיות , וכך האדם מבריא ומגיע לריפוי אמיתי.
רוצים לשמוע עוד על טיפול הומאופתי השאירו פרטים