טבליות תאוטרד

טיפול ואבחון אסתמה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון אסתמה!

טבליות תאוטרדטבליות תאוטרד (THEOTARD) משמשות למניעה ולהקלה על היצרות סימפונות, במקרים של קוצר נשימה.

סוג הטיפול ולמי מתאים הטיפול בטבליות תאוטרד

טבליות תאוטרד הינן טבליות המשתחררות באופן איטי, המכילות בין 100 ל 300 מ"ג. טבליות אלו יינתנו במקרים של צפצופים וקוצר נשימה הנגרמים מאסתמה ועווית הסימפונות. התרופה משמשת כמרחיבת סימפונות דם במקרים של COPD, אמפיזמה ואסתמה.

החומרים הנמצאים במשאף

החומר הנמצא בטבליות תאוטרד הינו תיאופלין (THEOPHYLLINE ANHYDROUS), אשר שייך לקבוצת הקסנטינים.

אופן השימוש

בדרך כלל, תרופה זו לא תינתן באופן בלבדי אלא תשולב עם תרופות נוספות לשם השגת מירב היעילות. כיום, ממעטים לתת טבליות אלו מחשש לשינויים התנהגותיים (היפראקטיביות) ומכיוון שחומרים חדשים ותחליפיים עשויים להיות יעילים יותר. בכל מקרה, יש לבדוק היטב את התניית המתן ולערוך שיקולי עלות-תועלת.

סיכונים ותופעות לוואי

תרופה זו לא תינתן לחולים אשר גילו אלרגיה או רגישות לאחד ממרכיבי התרופה הספציפית הזו בעבר, או לכלל משפחת הקסנטינים. תופעות הלוואי עלולות לכלול חוסר מנוחה או עצבנות, שלשול ובחילה, שתן רב, רעד ותופעות השייכות למערכת העצבים המרכזית. בכל מקרה של תופעת לוואי כמו בלבול, איבוד הכרה או החמרה בתסמינים, יש לפנות לעזרת הרופא המטפל.

בכדי למנוע תופעות לוואי, יש לבצע באופן רוטיני בדיקות דם לרמות התיאופלין בדם, וכן להימנע מאכילת אוכל על פחמים או שתיית יין. טבליות אלו לא ניתנות בדרך כלל לנשים בהריון או בתקופת הנקה, או למטופלים אשר נוטלים תרופות אחרות אשר עלולות להוות התווית נגד.

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון אסתמה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון אסתמה. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!