טבליות תיאודור

טיפול ואבחון אסתמה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון אסתמה!

טבליות תיאודור לטיפול באסטמהטבליות תיאודור משמשות להרחבת סימפונות, במקרים של קוצר נשימה.

 סוג הטיפול

תרופה הניתנת בצורה של טבליות משמשת לשיחרור איטי, ולכן לא מתאימה לטיפול בהתקף חריף של אסתמה. 

למי מתאים הטיפול בטבליות תאודור?

כיום, לאחר מחקרים רבים, טבליות אלו ניתנות רק בשילוב של טיפול נוסף ולא כתרופה יחידה לטיפול מונע, למרות שימושי העבר הרבים אשר נעשו בהן. הטבליות תינתנה, לרוב, כטיפול מקל על קוצר נשימה וצפצופים. כמו כן, טבליות אלו יוכלו להינתן גם למי שסובל מ COPD או מדלקת כרונית של הסימפונות (ברונכיטיס).

החומרים הנמצאים בתרופה

החומר הנמצא בטבליות תאודור הוא תיאופלין. תיאופלין ניחן בתכונות ומאפיינים נוגדי דלקת באופן חלקי, ממשפחת המתילקסאנתינים. החומר המשתחרר עושה זאת באיטיות, ותחושת ההקלה תוכל להיות רק לאחר 30 עד 90 דקות.

מהו אופן השימוש?

טבליות תאודור אשר הינן נגזרת של החומר הינן פעילות בגוף עד לכ- 12 שעות.  ולכן, המינון המקובל הוא לקיחה של טבליה כל 12-24 שעות, או על פי הוראות אחרות של הרופא המטפל. למבוגרים יינתן מינון של 400-600 נ"ג ליום, ובקרב ילדים יינתנו 16 מ"ג ליום ועד 400 מ"ג.

סיכונים ותופעות לוואי של תאודור

בשנים האחרונות הצטמצם השימוש בטבליות אלו ובתיאופלין בכלל עקב תופעות לוואי התנהגותיות אשר עלולות להיגרם מהשימוש בו, תופעות לוואי של מערכת העצבים המרכזית וחוסר תגובה על מהלך המחלה לזמן הממושך.

בכדי להימנע מתופעות לוואי, יש להקפיד על עריכת וניטור בדיקות דם באופן רציף, במיוחד כאשר נעשה שימוש בטבליות לאורך זמן. תופעות הלוואי עלולות לכלול הקאות ושלשולים, דפיקות לב מואצות, אי שקט, הפרעות בשינה וחוסר ריכוז. בכל מקרה של בלבול או ערפול הכרה, יש לפנות בדחיפות לרופא המטפל או לפנות למיון.

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון אסתמה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון אסתמה. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

לשגשג עם אסטמה: ניווט בעולם העסקים המודרני

אסטמה היא מצב נשימתי כרוני המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. למרות שזה יכול להציב אתגרים, זה לא אמור להוות מחסום להצלחה בעולם העסקים המודרני. עם ניהול והבנה נכונה, אנשים עם אסתמה יכולים לשגשג בקריירה שלהם ולהשיג את מטרותיהם המקצועיות.

לקריאת המאמר »
072-3341176
טיפול ביתי
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!