משאף פליקסוטייד

טיפול ואבחון אסתמה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון אסתמה!

טיפול הומאופתי
הומאופתיה מטפלת בסיבות והשורשים של הבעיות , וכך האדם מבריא ומגיע לריפוי אמיתי.
רוצים לשמוע עוד על טיפול הומאופתי השאירו פרטים

משאף פליקסוטיידמשאף פליקוסטייד (FLUTICASONE PROPIONATE) מגיע בתור חומר הניתן לשאיפה או כתמיסה לאינהלציה.

סוג הטיפול ולמי מתאים משאף פליקסוטייד

משאף פליקסוטייד (פלוטיקאסון) משמש חולי אסתמה כרונית, כמו גם חולי COPD. המשאף ניתן בהתזה ישירה לאף (במצבים של נזלת אלרגית), או כמשאף לריאות במצבים של אסתמה. משאף זה לא ניתן כטיפול בהתקף החריף, אלא לשימוש כרוני ורציף בכדי למנוע פגיעה פוטנציאלית בריאות.

בדרך כלל משאף זה ניתן לפעילות ממושכת, אולם אם חלה תקופת רגיעה במהלכה הילד נראה בריא ומתפקד, כדאי להתייעץ עם הרופא המטפל לגבי הורדת המינון התרופתי, ולפעמים אף יידרש הפסקת הטיפול.

החומרים הנמצאים במשאף

החומר הנמצא במשאף הינו פלוטיקאזון ממשפחת הקורטיקוסטרויאדים. כסטרואיד הוא משמש כנוגד דלקת, ולכן יכול לסייע ולהקל על הסימפטומים המאפיינים אסתמה.

אופן השימוש במשאף פליקסוטייד

בדרך כלל, תרופה זו ניתנת פעמיים ביום ולאופן ממושך, על מנת להוריד את חומרת תסמיני האסתמה. המינון המדויק נקבע על ידי הרופא המטפל בהתאם לשיקול דעתו. בדרך כלל, המינון הוא 88 מק"ג פעמיים ביום ועד 2000 מ"ג ליום.

פעמים רבות, משאף פליקוסטייד יינתן בשילוב עם משאפים אחרים מסוג אגוניסט בטא 2, בכדי לתת טיפול יעיל יותר ושליטה טובה יותר על התסמינים המתפתחים, במיוחד כאשר אין היענות או תגובה מספקת למשאף הסטרואידים.

סיכונים ותופעות לוואי

תופעות הלוואי של משאף פליקסוטייד דומות לתופעות של קורטיקוסטרואידים אחרים, וכוללים התנפחות בפנים, בעיות עיניים, בעיות גדילה (בלקיחה ממושכת), ירידה בצפיפות העצם ועוד. מעבר לכך, המשאף עלול לגרום לזיהום פטרייתי בוושט או בדרכי הבליעה.

כל תופעת לוואי חריגה מחייבת דיווח לרופא המטפל. עם זאת, כאשר התרופה נלקחת במינון המקובל, היא נסבלת ואינה גורמת לתופעות לוואי רבות, בדומה לסטרואידים רבים.

תרופה זו אינה ניתנת לילדים מתחת לגיל שנתיים, או ילדים אשר אינם יכולים להשתמש בה באופן עצמאי. כמו כן, יש להקפיד על מינונים מדויקים ומעקב צמוד אחר קשישים או נשים בהריון אשר נוטלים תרופה זו. תרופה זו גם לא תינתן למי שרגיש לאחד ממרכיבי התרופה, או למי שסובל מברונכיטיס שלא כתוצאה מאסתמה. לפני הפסקת הטיפול יש לבצע בדיקות דם הכוללות את תפקוד בלוטת יותרת הכליה.

ראו גם:

משאף פלוטיפרום

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון אסתמה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון אסתמה. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:
טיפול הומאופתי
הומאופתיה מטפלת בסיבות והשורשים של הבעיות , וכך האדם מבריא ומגיע לריפוי אמיתי.
רוצים לשמוע עוד על טיפול הומאופתי השאירו פרטים