טיפול בפיזיותרפיה לחולים באסתמה ומחלות ריאה

טיפול ואבחון אסתמה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון אסתמה!

טיפול הומאופתי
הומאופתיה מטפלת בסיבות והשורשים של הבעיות , וכך האדם מבריא ומגיע לריפוי אמיתי.
רוצים לשמוע עוד על טיפול הומאופתי השאירו פרטים

טיפול בפיזיותרפיה לחולים באסתמה ומחלות ריאהאסתמה היא מחלת ריאות כרונית, אשר נגרמת באמצעות דלקת והיצרות קירות הסימפונות ומובילה לסדרת התקפי עוויתות צפצופי נשימה וקוצר נשימה כתוצאה מהיפר תגובתיות של שרירים בקירות הסימפונות.

גורמים שונים אחראים למצב זה, כגון חשיפה לעשן סיגריות, שינוי אקלים, מאמץ פיזי או מתח נפשי. המחלה מתחילה בילדות ומופעלת בדרך כלל באמצעות זיהום נגיפי.

פיזיותרפיה לאסתמה משתמשת במספר טכניקות שונות על מנת להקל על הנשימה ולטפל במחלת ריאות, כולל שיפור היציבה ותרגילי נשימה. בחירת הטיפול מתבססת על המחלה הבסיסית ומצבו הכללי של האדם.

סוגי פיזיותרפיה למחלות ריאה

לעיתים קרובות, כרוכים התרגילים בשימוש במכשיר הנקרא תמריץ. המטופל נושם עמוק ככל הניתן באמצעות צינור המחובר לתא פלסטיק המוחזק ביד והמחובר לכדור, כאשר כל נשימה מרימה את הכדור.

באופן אידיאלי, תרגול זה מבוצע חמש עד עשר פעמים ברציפות. מכשיר זה נמצא בשימוש בבתי חולים ומיועד לתרגול לפני ואחרי ניתוח. יחד עם זאת, תרגילי נשימה או נשיפה, ותרגילים לשיפור היציבה, עשויים להיות יעילים יותר מתרגילי נשימה באמצעות מכשור עזר.

שיפור היציבה

בתרגול זה, המטופל מוטה או נשען בזווית שנבחרה על מנת לסייע בניקוז הפרשות מהריאות. המטפל חובק את החזה או הגב על מנת לסייע למטופל לשחרר הפרשות. לחילופין, המטפל יכול להשתמש במכשיר עיסוי חזה מכאני.

טכניקת פיזיותרפיה זו מבוצעת במרווחי זמן על אנשים הסובלים מסיסטיק פיברוזיס, או מורסת ריאות, הגורמים לייצור ליחה מרובה. הטיפול מתאים אף לאנשים מבוגרים הסובלים מתפקוד לקוי של הריאות.

תרגילי נשימה

תרגילים אלו מסייעים בחיזוק השרירים המתנפחים והוצאת האוויר לריאות. הם מקטינים את הסיכוי לסיבוכים לאחר ניתוח ריאות בקרב מעשנים כבדים ואנשים אחרים הסובלים ממחלת ריאות. תרגילים כאלו יעילים במיוחד לאנשים פעילים הסובלים ממחלת ריאות חסימתית כרונית או לאנשים שטופלו לאחרונה במכונת הנשמה.

תרגילי נשיפה

תרגיל נשיפת שפתיים חשוקות הוא סוג של דפוס נשימה המועיל לאנשים הסובלים ממחלת ריאות חסימתית כרונית. המטופל לומד לנשוף דרך שפתיים סגורות למחצה, כאילו הוא מתכונן לשרוק. צעד זה מגביר את הלחץ בדרכי הנשימה ומסייע במניעת קריסתם.

פעילות זו אינה כרוכה בתופעות לוואי והמטופלים מפיקים תועלת מהתכופפות קדימה בעת התרגיל. במצב זה, המטופל עומד עם הזרועות והידיים המושטות לתמיכת הגוף על שולחן או מבנה זהה. עמדה זו משפרת את תפקוד הסרעפת, שריר הנשימה החשוב ביותר, ומפחיתה את קוצר הנשימה.

יעילות הטיפול בפיזיותרפיה

היתרונות העיקריים של תרגילי נשימה לאסתמה ומחלות ריאה הן אימון שרירי הנשימה להגברת הכוח והסיבולת. מטרת הטיפול היא לפתח דפוס יעיל יותר של נשימה ובכך להפחית את קוצר הנשימה. מטרה זו מושגת בדרך כלל באמצעות האטת קצב הנשימה ועידוד 'בטן' נינוחה ונשימה קלה.

יתרונות נוספים הם עידוד זמן נשיפה ארוך יותר, הקלת העומס על דרכי הנשימה וייצור עיבודים אשר ישפרו את הכוח והסיבולת, כמו תרגול פיסי לשרירי השלד האחרים.

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון אסתמה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון אסתמה. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:
טיפול הומאופתי
הומאופתיה מטפלת בסיבות והשורשים של הבעיות , וכך האדם מבריא ומגיע לריפוי אמיתי.
רוצים לשמוע עוד על טיפול הומאופתי השאירו פרטים