משאף פורדיל

טיפול ואבחון אסתמה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון אסתמה!

משאף פורדילפעילותו של משאף הפורדיל הוא לשמש כטיפול מניעתי במקרים של אסתמה כרונית.

סוג הטיפול

משאף פורדיל ניתן כמשאף או אבקה לאינהלציה. המינון המומלץ הוא שאיפה פעם ביום עד פעמיים, כאשר למבוגרים המינון הוא עד 12 מק"ד (עד ארבע שאיפות במקרים חמורים במיוחד). המינון המדויק חייב להיקבע על ידי הרופא המטפל.

למי מתאים משאף פורדיל?

הטיפול במשאף פורדיל מתאים לטיפול בחולים עם אסתמה כרונית וקשה, אשר זקוקים לטיפול מניעתי. הוא אינו יעיל ואינו משמש למקרים של התקפות אקוטיות, אולם יכול למנוע את כיווץ דרגי הנשימה הנגרמים מפעילות פיזית מאומצת. הוא יכול לסייע גם לחולים הסובלים ממחלות חסימתיות אחרות. השימוש במשאף מסייע להקלה על הסימפטומים הקיימים ועל מניעת ההתקפים.

החומרים הנמצאים במשאף

החומר הנמצא במשאף הפורדיל (FORMOTEROL) הוא מסוג בטא אגוניסט, ובעל השפעה לטווח ארוך. משאף זה ניתן לחולי אסתמה בשילוב של סטרואידים להקלה מיטבית. בחולי COPD, ניתן יהיה לקבל את משאף הפורדיל כטיפול יחידני.

סיכונים ותופעות לוואי

תופעות הלוואי הפונציאליות, אך הנדירות של משאף פורדיל הוא ביחס למערכת העצבים המרכזית. תופעות אלו כוללות חוסר מנוחה, רעד, כאבי ראש, דפיקות לב מואצות ועד כאבים בחזה. מכיוון שתרופה זו עלולה לגרום לרעד בידיים, ההמלצה היא להימנע מנהיגה או פעילות עדינה אחרת.

סיכוניו העיקריים עלולים לנבוע מתגובה בין תרופתית עם תרופות ממשפחת נוגדי הדיכאון, חוסמי MAO ועוד. כמו כן, יש להתריע בפני השימוש במידה ואתה חולה לב, סובל מסוכרת, יתר לחץ דם, או פעילות יתר של בלוטת התריס.

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון אסתמה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון אסתמה. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

לשגשג עם אסטמה: ניווט בעולם העסקים המודרני

אסטמה היא מצב נשימתי כרוני המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. למרות שזה יכול להציב אתגרים, זה לא אמור להוות מחסום להצלחה בעולם העסקים המודרני. עם ניהול והבנה נכונה, אנשים עם אסתמה יכולים לשגשג בקריירה שלהם ולהשיג את מטרותיהם המקצועיות.

לקריאת המאמר »
072-3341176
טיפול ביתי
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!