פוטותרפיה לטיפול באסטמה של העור

טיפול ואבחון אסתמה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון אסתמה!

פוטותרפיה לטיפול באסטמה של העוראסטמה של העור היא מחלת עור דלקתית שבאה לידי ביטוי בהתקפים חוזרים ונשנים של יובש בעור, גרד חמור ואקזמה. הטיפול במחלה הוא טיפול מורכב וארוך טווח ולא תמיד ברור מה הוא הטיפול המתאים ביותר עבור כל חולה וחולה בשלב ההתחלתי.

נכון לכתיבת שורות אלה ישנו מגוון רחב ביותר של טיפולים למחלה ולמרות שמדובר על סוגים שונים מאוד של טיפולים, הרי שיש לטיפולים השונים שלוש מטרות מרכזיות: לטפל בחולה בזמן התקף חריף, למנוע את בוא ההתקף הבא בזמן שהמחלה רדומה ולהביא לתחזוקה של העור הפגוע. במאמר שלפניכם נדון בשיטת טיפול הנקראת פוטותרפיה.

מהי פוטותרפיה?

פוטותרפיה היא טכניקת טיפול שעושה שימוש באור על מנת לטפל במחלות עור מסוגים שונים. בחוזר של משרד הבריאות שפורסם בשנת 2010 נכללו ברשימת ההתוויות לשימוש בטכניקה זו מגוון רחב של מחלות עור כשבין היתר מדובר על אסטמה של העור, פסוריאזיס, ויטיליג'ו, לימפומות של העור מסוג תאי T, לייפת שטוחה ועוד.

בנוסף למחלות עור, ישנן גם מחלות ותופעות שונות שבהן ניתן לטפל באמצעות פוטותרפיה כמו למשל תסמונת פאזת בשינה הדחויה, צהבת של היילוד, מחלות סינוסים, כאבים כרוניים, פצעים פתוחים שצריך לזרז את החלמתם ועוד. עבור כל מחלה או מצב רפואי מותאמות קרני אור בתחום מסוים וכן מספר טיפולים מסוים.

כיצד מתבצע הטיפול?

המתכונת של הטיפול משתנה בהתאם לסוג העור, לדרגת החומרה של המחלה, לאזור בגוף שבו מופיעים התסמינים ועוד. בכל מקרה לחדר הטיפולים ניתן להיכנס רק לאחר שמרכיבים משקפיים מיוחדים שמטרתם להגן על העיניים מפני הקרינה שיכולה לגרום לנזקים בעיניים.

כמו כן, בדרך כלל יש להימנע מחשיפה של עור הפנים לציוד הרפואי וזאת כיוון שהעור של הפנים רגיש יותר לקרינה.

כמות הטיפולים נעה בין שלושים לארבעים בהתאם לדרגת החומרה של המחלה. בדרך כלל הטיפול מתחיל במסגרת של שלושה טיפולים בשבוע ולאחר מכן בהתאם לצורך ניתן לרדת לתדירות של פעמיים בשבוע ואפילו פעם אחת בשבוע בהתאם להמלצת הרופא המטפל. משך הטיפול נע בין מספר שניות למספר דקות ולפיכך עצם קיום הטיפולים לא מפריע במידה רבה להתנהלות החיים היומיומית של המטופלים.

ישנו מגוון רחב של מכשירי פוטותרפיה, החל ממכשירים קטנים המתאימים עבור מטופלים שסובלים מנגעים ממוקדים מאוד באזורי עור ספציפיים וכלה במכשירים גדולים מאוד שמעניקים טיפול שלוש מאות שישים מעלות מסביב למטופל. המתקנים הגדולים מתאימים עבור חולים הסובלים ממרבדים מפושטים של המחלה על פני חלקים נרחבים בעור.

לאילו מהחולים מתאימה השיטה?

הטכניקה מתאימה עבור חולים שכבר עברו קו ראשון של טיפולים באמצעות תכשירים למריחה שמכילים מעכבי קלצינוירין או קורטיקוסטרואידים ללא הטבה במצבם או לחולים לפני טיפול אימונוסופרסיבי מערכתי.

לפי החוזר של משרד הבריאות יש להציע את הטיפולים למטופלים שהתמידו בטיפולים הקודמים ושמסוגלים להתחייב למסגרת הטיפולים של הפוטותרפיה. על מנת לעבור את הטיפולים יש לקבל את האישור של רופא העור המחוזי של הקופה בה מבוטח המטופל ואת ההמלצה של רופא העור המומחה שמטפל במטופל.

מה הם היתרונות והחסרונות של פוטותרפיה?

החיסרון המרכזי של טכניקה זו הוא שהיא דורשת מעבר של עשרות טיפולים עד לשיפור במצב ובנוסף לכך מדובר על טכניקה שכאשר היא לא מבוצעת באופן הנכון, עלולה להעלות את הסיכוי לתופעות עוריות שליליות. היתרון של הטיפול הוא בכך שמדובר על טיפול אפקטיבי מאוד שמביא לשיפור משמעותי במצב החולים שלא הפיקו תועלת משימוש במשחות.

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון אסתמה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון אסתמה. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

לשגשג עם אסטמה: ניווט בעולם העסקים המודרני

אסטמה היא מצב נשימתי כרוני המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. למרות שזה יכול להציב אתגרים, זה לא אמור להוות מחסום להצלחה בעולם העסקים המודרני. עם ניהול והבנה נכונה, אנשים עם אסתמה יכולים לשגשג בקריירה שלהם ולהשיג את מטרותיהם המקצועיות.

לקריאת המאמר »
072-3341176
טיפול ביתי
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!