ספייסר לאסטמה

טיפול ואבחון אסתמה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון אסתמה!

טיפול הומאופתי
הומאופתיה מטפלת בסיבות והשורשים של הבעיות , וכך האדם מבריא ומגיע לריפוי אמיתי.
רוצים לשמוע עוד על טיפול הומאופתי השאירו פרטים

ספייסר לאסטמהספייסר הינו מיכל פלסטיק או מתכת, אשר בקצהו האחד מובנית פיה וחור המתחבר למשאף תרסיס, בקצה הנגדי. ספייסר פועל עם משאף בלבד.

הספייסר חשוב כי הוא מסייע להעביר את התרופה המטפלת באסטמה, לריאות המטופל. הספייסר מקל על השימוש במשאף, מייעל את השימוש ומקטין את הסיכון להופעת תופעות לוואי.

כמות גדולה יותר של תרופה נכנסת למערכת הנשימה באמצעות הספייסר, דבר המייעל את הטיפול באסטמה.

המכשיר נוח וקומפקטי לשימוש, ומטפל בהתקפי אסטמה הן בילדים והן במבוגרים. השימוש במשאף מצמצם  את האפשרות לחוות תופעות לוואי מהמינונים הגבוהים של התרופות, על ידי הפחתה בכמות התרופה שניטלה ונספגה בגוף.

מה מכיל הטיפול?

מכשיר הספייסר מתחבר למשאף אשר דרכו חודר החומר התרופתי לגוף המטופל. החומרים העיקריים הם תרופות סטרואידיות.

כיצד מתבצע השימוש בספייסר?

הרופא, האחות או הרוקח, עשויים להציג למטופל את צורת השימוש הראויה במשאף. חשוב לבדוק כי משאף אכן תואם לספייסר.

לאחר חיבור המשאף לספייסר, ניתן לנשום דרך השפופרת. הנשימה מופסקת למהלך 10 שניות ואז נושפים באיטיות. מומלץ לקחת שתי נשימות עמוקות עבור כל לחיצה על המשאף. במקרים בהם קיים קושי לקחת נשימות עמוקות, נשימה רגילה, תשמש כתחליף לכך. חשוב לחזור על הפעולה לכל מנה לפי הצורך.

את הספייסר רצוי לשטוף פעם בחודש, כדי למנוע הצטברות של שאריות תרופה. כמו כן, רצוי להחליף את הספייסר אחת לשנה בייחוד במקרים בהם נעשה בו שימוש יומי.

למי מתאים השימוש בספייסר?

כל אדם המשתמש בדרך כלל במשאף לטיפול תרופתי יכול להשתמש בספייסר. ילדים מתחת לגיל 4-5 יצטרכו מסיכה. מבוגרים הנוטלים טיפול בקורטיקוסטרואידים ומטופלים העושים שימוש בתרופות המקלות על התסמינים במהלך התקף אסטמה (וונטולין).

באילו מקרים נעשה שימוש בספייסר בשילוב משאף אסטמה?

ספייסר הוא צינורית המתחברת למשאף אסטמה ומכיל בתוכו את התרופה אותה המטופל צריך לשאוף. הספייסר מאפשר למטופל לשאוף את התרופה לריאות בצורה יעילה יותר ולשלוט בכמות התרופה. לא כל משאף מתחבר לספייסר לכן טרם תחילת השימוש, מומלץ להתייעץ עם הרופא או הרוקח.

ספייסרים המחוברים למסיכות משמשים ילדים אשר אינם מסוגלים לנשום באמצעות ספייסר סטנדרטי המחובר ישירות למשאף.

שימוש בספייסר בילדים בגיל טרום בית ספר

טרם תחילת השימוש, חשוב להסביר לילד על אופן שימוש בספייסר. ברגע בו השימוש בספייסר נחוץ, חשוב לוודא כי הספייסר והמשאף מחוברים באופן תקין. מאחר והשימוש בספייסר אינו נעשה כבחירה, מומלץ לשלב את השימוש במסגרת פעילות שגרתית לדוגמא אחרי ארוחה. השימוש בספייסר יכול להעשות על ידי הילד באופן עצמאי, דבר העשוי להגביר את תחושת השליטה, בטחון וליצור שיתוף פעולה.

סטרואידים

תופעות לוואי של סטרואידים

שימוש בסטרואידים למשך תקופות ארוכות עשוי ליצור תופעות לוואי מזיקות. רשימת ההשפעות ארוכה, וכוללת שינויים במצב הרוח, שיכחה, נשירת שיער, שטפי דם קלים, נטייה ללחץ דם גבוה וסוכרת, דילול עצמאות (אוסטאופורוזוס), דילול בלוטת יותרת הכליה, חולשת שרירים, עלייה במשקל, קטקרט וגלאוקומה.

לאחר חדירת החומר לגוף וספיגתו, החומר מתפזר בשאר חלקי הגוף מלבד הריאות.

יתרונות שימוש של סטרואידים

היתרון הגדול בשימוש בסטרואידים בשאיפה: גם במהלך שימוש הנעשה לטווח ארוך, תופעות הלוואי הכרוכות בעת נטילת כדורי סטרואידים, לא מתפתחות. במינונים הרגילים, תופעות הלוואי היכולות להיווצר כוללות: כאבי גרון, צרידות, זיהום פטרייתי בפה.

הזיהום בא לידי ביטוי בהופעת כתמים לבנים על הלשון, או בגג הפה. ניתן להמנע מכך באמצעות רחיצת הפה מיד לאחר השימוש בסטרואידים. קיימות תרופות מרשם המטפלות בזיהום הפטרייתי.

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון אסתמה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון אסתמה. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:
טיפול הומאופתי
הומאופתיה מטפלת בסיבות והשורשים של הבעיות , וכך האדם מבריא ומגיע לריפוי אמיתי.
רוצים לשמוע עוד על טיפול הומאופתי השאירו פרטים