סימביקורט

טיפול ואבחון אסתמה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון אסתמה!

סימביקורטסימביקורט (Symbicort) משמש להרחבת סימפונות בקרב אנשים הסובלים מאסטמה או ממחלת ריאות חסימתית כרונית (COPD) . הסימביקורט משמש להתקף אסתמה חמור, או כאשר האסתמה אינה מטופלת ומבוקרת היטב באמצעות תרופות תומכות, בדומה לסטרואידים אחרים.

סימביקורט לא יכול לספק הקלה מהירה על תסמיני ההתקף, אלא יש להשתמש במשאף הפועל במהירות (משככי סימפונות בשאיפה). בדרך כלל, ברגע שאפשר להשתלט על תסמיני ההתקף והמחלה, הרופא עשוי הורות על הפסקת השימוש בתרופה זו .

סוג הטיפול ולמי מתאים?

הטיפול בסימביקורט דומה לטיפול בסטרואידים אחרים הנלקחים בשאיפה (משאפים למיניהם). אין להשתמש בסימביקורט אם ידועה אלרגיה לאחד ממרכיביו.

בכדי להפוך את השימוש בסימביקורט לבטוח יותר, יש לדווח לרופא אם ידוע על מחלות לב או לחץ דם גבוה, אפילפסיה, סוכרת, גלאוקומה, קטרקט, זיהום הרפס של העיניים, כל זיהום פעיל כגון שחפת, מחלת כבד, מערכת חיסונית חלשה (הנגרמת על ידי מחלה או על ידי שימוש בתרופה מסוימת), חוסר איזון אלקטרוליטי (כגון רמות נמוכות של אשלגן בדם) או הפרעה בבלוטת התריס.

מעבר לכך, לא ידוע אם סימביקורט גורם לנזק לעובר, אולם לא נהוג לתת תרופה זו לנשים בהריון או נשים מניקות. כמו כן,  Budesonide (שהינו מרכיב פעיל בתרופת סימביקורט) יכול להשפיע על גדילה בילדים, ולכן הוא לא ניתן לילדים מתחת לגיל 12.

אילו חומרים כוללת התרופה?

סימביקורט מכיל שילוב של  Formoterol ו- Budesonide. Budesonide הוא סטרואיד המפחית את הדלקת בגוף ועובד על ידי הפחתת הגירוי ונפיחות דרכי הנשימה, ו- Formoterol הוא מרחיב סימפונות אשר משחרר את השרירים בדרכי הנשימה בכדי לשפר את הנשימה. הוא שייך לקבוצת התרופות הידועה כבטא אגוניסטים ארוכי טווח.

אופן השימוש בסימביקורט

ניתן להשתמש בסימביקורט באחת משתי דרכי הטיפול באסטמה. בשיטה האחת, יילקח סימביקורט באופן קבוע בכדי למנוע התקפי אסטמה (טיפול אחזקה המשולב עם משאף) לזמן מוגבל.

לחילופין, ניתן להשתמש בו בעת הצורך בכדי להקל על התקפי האסטמה. המינון ייקבע על פי סוג הטיפול שנקבע וחומרת התסמינים. יש להקפיד על המינון הניתן על ידי הרופא, בכדי לשמור על בטיחות ויעילות התרופה.

שאיפת התרופה מאפשרת לחומרים הפעילים לפעול באופן ישיר על הגוף, באופן שיקטין את הסיכון לתופעות לוואי במערכות הגוף השונות, מכיוון שהמינון הנספג בדם דרך הריאות הוא נמוך יותר מאשר אם התרופה נלקחת דרך הפה.

סיכונים ותופעות לוואי של השימוש בתרופה

סימביקורט עלול להגביר את הסיכון לבעיות נשימה ואף מוות הקשור לאסתמה. במצבי חירום של החמרת הנשימה, יש לפנות באופן בהול לבית החולים. בכדי להימנע מסיכונים אלה, יש להשתמש במינון שנקבע ולא לקחת מינון יתר, גם אם ההרגשה ותחושת הסבל גדולה. שימוש ארוך טווח בסטרואידים עלול להוביל לאובדן עצם (אוסטיאופורוזיס), במיוחד בקרב אנשים מעשנים או מטופלים אשר סובלים מחוסר בויטמין D ואוסטיאופורוזיס.

סימביקורט עלול לגרום לתופעות לוואי חמורות הכוללות: דלקת ריאות וזיהומים בדרכי נשימה תחתונה. אנשים עם COPD עלולים להיות בסיכון גבוה יותר להתפתחות דלקת ריאות ולכן יש לפנות לעזרה ראשונה אם יש שינוי בכמות או בצבע של הריר, צמרמורות, שיעול מוגבר או בעיות נשימה מוחמרות. כמו כן, עלולות להופיע תגובות אלרגיות קשות וזיהומים. תופעות לוואי נפוצות יותר הן: גירוי אפי, כאבי ראש, דלקת בדרכי נשימה עליונות, כאב גרון, סינוסיטיס, אי נוחות בבטן, שפעת, כאבי גב, גודש באף והקאות.

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון אסתמה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון אסתמה. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

לשגשג עם אסטמה: ניווט בעולם העסקים המודרני

אסטמה היא מצב נשימתי כרוני המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. למרות שזה יכול להציב אתגרים, זה לא אמור להוות מחסום להצלחה בעולם העסקים המודרני. עם ניהול והבנה נכונה, אנשים עם אסתמה יכולים לשגשג בקריירה שלהם ולהשיג את מטרותיהם המקצועיות.

לקריאת המאמר »
072-3341176
טיפול ביתי
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!