מהו משאף סרבנט?

טיפול ואבחון אסתמה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון אסתמה!

משאף סרבנטפעילותו של משאף סרבנט הוא לשמש כמרחיב סימפונות באסטמה ולהרפות את השרירים המקיפים. פעולתו נמשכת לזמן ארוך.

סוג הטיפול

משאף סרבנט ניתן כאמור בשאיפה, כאשר המינון המומלץ הטיפול זה הוא שאיפה פעמיים ביום.

בדרך כלל, המינון למבוגרים יהיה עד 100 מק"ג (כארבע שאיפות), ולילדים עד 50 מק"ג (כשתי שאיפות). תחילת השפעת החומר תהיה כעבור חצי שעה עד שעה מרגע השאיפה. השפעתו הינה ארוכה יותר ועשויה להישאר עד כ-12 שעות.

למי מתאים משאף סרבנט?

הטיפול במשאף סרבנט מיועד לחולי אסתמה אשר זקוקים לטיפול ארוך טווח, למניעת התכווצות דרכי הנשימה. טיפול זה אינו מיועד להתקפים חריפים. כמו כן, הטיפול מיועד גם לחולי ברונכיטיס ומחלות חסימתיות נוספות.

עם זאת, הטיפול במשאף אינו יכול להחליף טיפול בסטרואידים או מעקב רפואי צמוד אצל מומחה. את הטיפול לא מפסיקים באופן עצמאי, גם אם התסמינים חלפו ונעלמו, אלא יש להיוועץ תחילה ברופא המטפל.

החומרים הנמצאים במשאף ואופן השימוש

החומרים הנמצאים במשאף סרבנט (Serevent Inhaler ) הם סאלמטרול (SALMETEROL AS XINAFOATE). חומר זה קשור למשפחת האגוניסטים בטא אדרנרגיים, מרחיבי סימפונות ותכשירים סימפתטיים. סאלמטרול יכול לסייע גם לפעילות אנטי דלקתית. פעמים רבות, משאף זה יינתן כאשר הטיפול בקורטיקוסטרואידים אינו מספק.

סיכונים ותופעות לוואי

לרוב, תרופה זו מתקבלת היטב על ידי רוב המטופלים. במקרה של החרפת תדירות ההתקפים, יש לפנות לרופא המטפל, ללא שינוי עצמאי במינון או באופן הלקיחה. הסיכון העיקרי הוא להתפתחות סבילות לעצם השימוש בתרופה. במקרה שכזה, יומלץ על טיפול נוסף, ולא על העלאת המינון. עם זאת, הסיכון לתופעות לוואי חמורות ממינון יתר של התרופה הינו נמוך.

בכדי להפחית על למינימום האפשרי את תופעות הלוואי הפוטנציאליות, יש להמעיט או להגביל את שתיית האלכוהול הנצרכת. תופעות הלוואי המוכרות הן רעד בידיים, חרדה, דפיקות לב מואצות וכאבי ראש.

יש לדווח לרופא לפני נטילת המשאף, על מחלות לב, פעילות יתר של בלוטת התריס, סוכרת או נטילת תרופות אחרות ונוספות (במיוחד תרופות סימפאתומימטיות אחרות, נוגדי דיכאון, חוסמי בטא ומשתנים).

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון אסתמה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון אסתמה. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

לשגשג עם אסטמה: ניווט בעולם העסקים המודרני

אסטמה היא מצב נשימתי כרוני המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. למרות שזה יכול להציב אתגרים, זה לא אמור להוות מחסום להצלחה בעולם העסקים המודרני. עם ניהול והבנה נכונה, אנשים עם אסתמה יכולים לשגשג בקריירה שלהם ולהשיג את מטרותיהם המקצועיות.

לקריאת המאמר »
072-3341176
טיפול ביתי
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!