משאף בריקלין

טיפול ואבחון אסתמה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון אסתמה!

משאף בריקליןמשאף הבריקלין משמש כמרחיב סמפונות באסטמה או ב- COPD.

סוג הטיפול

הטיפול בבריקלין ניתן לילדים ולמבוגרים לשם הקלה על סימפטומים של קוצר נשימה במקרים של אסתמה, ברונכיטיס ואמפיזמה. הוא נמצא יעיל במיוחד במקרים של ברונכיטיס חריף. השימוש במשאף בריקלין לא מיועד לטיפול כולל באסתמה או בהתקף, אלא הוא חייב להיות חלק מטיפול כוללני יותר.

למי מתאים משאף הבריקלין?

המשאף ניתן בעיקר לילדים מעל גיל 4, מכיוון שהוא מחייב מיומנות ויכולות תפעוליות מינימליות. המשאף אינו מתאים למי שידועה רגישות לאחד ממרכיבי התרופה, או למי שסובל מאי ספיקת לב או מחלה לבבית אחרת. כמו כן, הוא אינו מומלץ לנשים בהיריון.

החומרים הנמצאים במשאף

החומרים הנמצאים במשאף בריקלין הם: TERBUTALINE SULPHATE במינון של 10 MG/ML. הוא משמש כאגוניסט בטא אדרנרגיים, ולכן משמש לטיפול כמרחיב סמפונות ומקל על סימפטומים של קוצר נשימה, כאשר יש צורך בחומר קצר פעולה.

אופן השימוש בבריקלין

אופן השימוש המומלץ בדרך כלל הוא כ 4-6 פעמים ביום. המינון לילדים הוא בין 200-500 מיקרוגרם, ולמבוגרים: 500 מיקרוגרם (לחיצה אחת). השימוש במשאף האוטומטי מבוסס על קריאת הוראות היצרן ותפעול המכשיר על פיהן.

יש להסיר את המכסה מהמשאף, ולסובב את החלק התחתון עד הסוף לשני הצדדים (חלק כחול), בכדי להכין את האבקה. בעת השימוש, יש להכניס את המשאף אל הפה, לסגור את השפתיים ולשאוב את האבקה מתוך הפיה.

סיכונים ותופעות לוואי

הסיכון הקיים בשימוש במשאף בריקלין הוא התפתחות של סבילות לתרופה. במקרה זה אין להעלות את המינון מעבר למה שהמליץ הרופא, אולם יש להתייעץ עימו כאשר האפקט התרפויטי הרצוי אינו מחזיק מעמד מעבר לשלוש שעות.

תופעות הלוואי אשר עלולות להתרחש כתוצאה משימוש במשאף בריקלין הינן הפיכות ותלויות במינון השאיפה. אפשר להקל על תופעות אלו, כאשר מורידים את המינון. תופעות אלו עלולות לכלול עצבנות, רעד, דופק מהיר וכאבי ראש. רעד שרירים המתבטא בידיים הינה תופעה שכיחה יחסית, אשר עוברת במהלך הזמן.

כמו כן, יש לוודא כי התרופה נלקחת כתלות בתרופות אחרות. תרופות ממשפחת חוסמי בטא אחרות (כמו תרופות נוגדות דיכאון) עלולות לבטל את השפעת הבריקלין.

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון אסתמה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון אסתמה. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

אוקסיס

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

לשגשג עם אסטמה: ניווט בעולם העסקים המודרני

אסטמה היא מצב נשימתי כרוני המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. למרות שזה יכול להציב אתגרים, זה לא אמור להוות מחסום להצלחה בעולם העסקים המודרני. עם ניהול והבנה נכונה, אנשים עם אסתמה יכולים לשגשג בקריירה שלהם ולהשיג את מטרותיהם המקצועיות.

לקריאת המאמר »
072-3341176
טיפול ביתי
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!