מכשיר אדים לחולי אסטמה

טיפול ואבחון אסתמה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון אסתמה!

מכשיר אדים לאסטמהחולי אסטמה רבים, ובעיקר תינוקות וילדים נהנים מאוד מהשימוש במכשירי אדים. מכשירי אדים הם מכשירים אשר גורמים לפיזור אדים בחלל החדר, ומסייעים להקלה משמעותית על תסמיני האסטמה.

רוב חולי האסטמה סובלים מקוצר נשימה וצפצופים בשעות הלילה, ועל כן הם נהנים משינה לצד מכשיר אדים. חשוב לציין שמכשיר האדים המודרניים הם בטוחים לשימוש, וניתן בהחלט לישון איתם ללא כל בעיה.

חלק מהאנשים מוסיפים למכשירי האדים תמציות ריחניות (כמו תמצית אקליפטוס), אך במקרים רבים תמציות אלה מזיקות וברוב המקרים ניתן להסתפק באדי מים בלבד.

הפחתת היובש באוויר חיונית לחולי אסטמה

המטרה העיקרית של שימוש במכשירי אדים אצל חולי אסטמה היא יצירת לחות בחדר והפחתת היובש. היובש הרב הנמצא באוויר החדר יכול להגביר את היארעות התקפי האסטמה, והוא גורם גם לתגובות אלרגיות ולתסמינים נוספים. היובש יכול להופיע באוויר החדר כתוצאה משימוש במזגנים, חימום או חוסר אוורור, ובמקרים כאלה ניתן להקל עליו באמצעות שימוש במכשירי אדים.

הפחתת היובש בחדר מפחיתה בצורה משמעותית את תסמיני האסטמה, יכולה להוריד את עצמת הצפצופים ולצמצם את מספר ההתקפים המעירים משינה. כידוע, חולי אסטמה נוטים לפתח התקפים במהלך הלילה, ועל כן שימוש במכשיר אדים בזמן השינה יכול להפחית את ההתקפים הללו ולשפר את איכות השינה.

השפעת האדים על חולי האסטמה

לשימוש במכשיר אדים מספר השפעות חיוביות על חולי אסטמה:

  • הפחתת הצפצופים – שימוש במכשיר האדים במהלך שעות הלילה (וגם בחלק משעות היום) מפחית בצורה משמעותית את הצפצופים, שנחשבים לתסמין העיקרי והאופייני ביותר של התקפי האסטמה. חולי אסטמה רבים מדווחים על ירידה משמעותית בתדירות ועצמת הצפצופים כתוצאה משימוש באדים, וככל הנראה טיפול זה עוזר מאוד לחולים.
  • הקלה על תחושת הגודש – אחת הבעיות הנוספות של חולי אסטמה היא ליחה וגודש, ובזכות מכשירי האדים ניתן להקל על הגודש הזה ולהפחית אותו. גודש כזה מופיע בעיקר בזמן צינון או זיהומים ויראליים אך יכול להפריע לחולי האסטמה גם בהקשר לסיטואציות אחרות, ועל כן הפחתת הגודש בעזרת השימוש במכשיר האדים יכולה לסייע מאוד לחולי האסטמה.
  • הפחתת תגובות אלרגיות – תכונה שימושית נוספת של מכשירי האדים הוא הפחתת התגובה האלרגית, ומסיבות שונות שימוש באדים גורם לתגובה אלרגית פחותה. כידוע, חולי אסטמה סובלים בדרך כלל גם מאלרגיה, ולכן שימוש במכשיר אדים יכול בהחלט לסייע להם.

ההבדל בין מכשיר אדים חמים לאדים קרים

כיום ניתן להשיג שני סוגים של מכשירי אדים – מכשיר אדים חמים ומכשיר אדים קרים. באופן כללי, קיימים חילוקי דעות בנוגע ליעילות כל מכשיר, וקיימים מומחים הממליצים על מכשיר אדים חמים לצד מומחים אחרים הממליצים דווקא על מכשיר האדים החמים.

בסופו של דבר, שני המכשירים יכולים לסייע להקלה משמעותית על התקפי האסטמה הליליים, ועל כן הם שימושיים מאוד בקרב חולי אסטמה רבים.

מכשיר אדים חמים מספק הקלה סימפטומטית מהירה יחסית, אך לאחר מספר שעות יכול לגרום לייבוש האוויר ולהופעת מים על הקירות, ולכן יש להשתמש בו עם חלונות פתוחים.

לעומת זאת, מכשיר האדים הקרים אינו גורם לבעיות הללו ולטענת חולים רבים בעל השפעה טובה יותר על כיוח הליחה. ועל כן, ניתן להשתמש במכשיר האדים הקרים עם מזגן או תנור חימום ללא כל בעיה, ולהשאירו דלוק כל הלילה בביטחון רב.

בסופו של דבר, כל אחד מגיב אחרת למכשירים מהסוגים השונים, ובמידה והשפעת מכשיר אדים מסוג מסוים אינה טובה, מומלץ להחליפו למכשיר מהסוג השני.

יש לשים לב לכך שאיגוד רופאי הילדים הוציא לאחרונה אזהרה בנוגע לשימוש במכשיר אדים, בטענה כי המכשיר יכול לגרום לנזק חמור לילדים.

ראו גם:

פיזיותרפיה לטיפול באסטמה

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון אסתמה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון אסתמה. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

לשגשג עם אסטמה: ניווט בעולם העסקים המודרני

אסטמה היא מצב נשימתי כרוני המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. למרות שזה יכול להציב אתגרים, זה לא אמור להוות מחסום להצלחה בעולם העסקים המודרני. עם ניהול והבנה נכונה, אנשים עם אסתמה יכולים לשגשג בקריירה שלהם ולהשיג את מטרותיהם המקצועיות.

לקריאת המאמר »
072-3341176
טיפול ביתי
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!