טיפול באסתמה באמצעות מורינגה

טיפול ואבחון אסתמה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון אסתמה!

מורינגה ואסטמההטיפול האלטרנטיבי כולל דרכים רבות להקלה על מחלת האסטמה, ואחת מהן היא השימוש בצמח המורינגה.

צמח המורינגה ידוע במשך שנים רבות כ"צמח מרפא" בעל סגולות רפואיות רבות, אשר יכול לסייע לחיזוק הגוף, מניעת מחלות וטיפול במצבים רפואיים שונים. ועל כן, חולי אסטמה רבים מנסים את הטיפול בצמח המורינגה ולעתים מופתעים לטובה מהשפעתו.

חשוב להדגיש שצמח המורניגה אינו תחליף לטיפול התרופתי ולמעקב הקבוע אצל הרופא המטפל, אך הוא ללא ספק יכול להפחית את תדירות ההתקפים, להקל עליהם ולשפר את איכות החיים.

תכונות צמח המורינגה

לצמח המורינגה השפעות חיוביות רבות, ושימוש בו יכול לסייע לשיפור המצב במישורים בריאותיים רבים. מבחינת חולי האסטמה, שתי התכונות החשובות ביותר של צמח המורינגה הן השפעותיו האנטי-ויראליות והאנטי דלקתיות.

כידוע, התקפי האסטמה נגרמים על רקע תגובה דלקתית, אשר גורמת לכיווץ הסימפונות ולהופעת הצפצופים. ולכן, אחד הטיפולים המונעים הנפוצים ביותר באסטמה הוא סטרואידים, אשר מפחיתים את התגובה הדלקתית ובכך מצמצמים את הופעת ההתקפים.

כעדות להשפעה החיובית של צמח המורינגה על התגובה הדלקתית ניתן למצוא את השימוש היעיל בצמח למחלות דלקתיות נוספות כמו מחלות אוטואימוניות, דלקות פרקים, אלרגיה ומצבים נוספים.

מלבד ההשפעה האנטי דלקתית, שימוש בצמח המורינגה גורם גם לחיזוק מערכת החיסון, ולהגנה עיקר מפני זיהומים נגיפיים (ויראליים). זיהומים כאלה יכולים לעורר את התקפי האסתמה, ועל כן מניעת התפתחותם חיונית למניעת ההתקפים.

השימוש במורינגה מסייע לגוף להילחם במזהמים הללו בצורה יעילה ואיכותית, ובכך מסייע לשיפור איכות החיים אצל חולי האסתמה.

איך משתמשים במורינגה?

מורינגה הוא תוסף מזון אשר נמכר בחנויות הטבע ובחלק מבתי המרקחת ללא צורך במרשם רופא. ניתן להשיג מורינגה בעיקר בצורת כמוסות ואבקה, והשימוש בתכשירים השונים נעשה בהתאם להוראות היצרן. בדרך כלל, מינון נמוך של מורינגה משמש לטיפול מונע, ואילו מינון גבוה יותר משמש לטיפול של ממש במצבים רפואיים שונים.

בכל מקרה, מומלץ להתייעץ עם  הרופא המטפל לפני שמתחילים להשתמש בכמוסות או באבקת מורינגה, ואין להפסיק את הטיפול התרופתי ללא אישור לכך. חשוב להדגיש שבקרב חולי אסטמה הטיפול במורינגה משמש בעיקר למניעת התקפים, ואינו יעיל כמובן לטיפול בהתקף חריף, ועל כן יש להמשיך להשתמש במשאפים.

השפעת המורינגה על חולי האסטמה

לשימוש בצמח המורינגה שתי השפעות חשובות על חולי האסטמה:

  • הפחתת תדירות ההתקפים – בזכות הסגולות הרפואיות השונות של צמח המורינגה, השימוש בתכשירי מורינגה יכול לסייע להפחתת תדירות ההתקפים. כלומר, השילוב של המורינגה עם התרופות יכול לגרום לצמצום תדירות ההתקפים והורדת דרגת החומרה של האסטמה, ובכך לשפר את איכות החיים של החולים.
  • הפחתת עצמת ההתקף – בזכות התכונות האנטי דלקתיות של המורינגה, חולי אסטמה רבים מדווחים גם על הפחתת עצמת ההתקפים. במקרים אלה, תכשירי המורינגה מפחיתים את חמרת הצפצופים וקוצר הנשימה, ובכך מקלים על חייהם של החולים.
  • אפשרות להפחתת תרופות – לשתי ההשפעות שצוינו משמעות אדירה על הטיפול בחולי האסטמה, ובמידה והטיפול בתכשירי מורינגה אכן הפחית את דרגת החומרה של האסטמה, יש מקום לנסות להוריד את הטיפול התרופתי. לדוגמא, בחלק מהמקרים חולי האסטמה יכולים ליהנות מהורדת מינון הסטרואידים, הפחתת מספר התרופות ובמקרים מוצלחים במיוחד אף סיום הטיפול התרופתי המונע. בכל מקרה, את הורדת התרופות יש לבצע בהדרגה ורק על פי רופא הריאות, תוך מעקב הדוק וחזרה למשטר התרופתי המלא בכל פעם שהמצב מחמיר. בנוסף, למרות שיפור המצב על החולים להמשיך להחזיק בהישג יד משאפים לטיפול קצר טווח שיכול להציל חיים במקרה של התקף.

ראו גם:
תכשירי כרומלין לטיפול באסטמה

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון אסתמה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון אסתמה. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!