תרופת לומודל

טיפול ואבחון אסתמה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון אסתמה!

תרופת לומודללומודל (Lomudal Nebuliser) ניתן במקרים של נזלת אלרגית ודלקת לחמית אלרגית, כאשר האינדיקציה היא אסטמה. כמו כן, התרופה ניתנת במצבים של אסטמה קלה עד בינונית.

סוג הטיפול

הטיפול הניתן בלומודל הוא כנגד ספסטיות וכיווץ כלי הנשימה, במיוחד במצבי אלרגיה. המטופלים צריכים לדעת כי מוצר תרופתי זה, לא נועד לשלוט בהתקף האסטמה באופן רציף, אלא הוא נועד להיות טיפול מונע במצבים מסוימים.

אופן השימוש בלומודל

בדרך כלל, המינון המקובל הוא עד ארבעה אמפולות ליום. יש לשים לב, כי מנה שנפתחה, טובה עד 12 שעות. התרופה ניתנת בשאיפה על ידי אינהלציה, כאשר היא מוכנה לשימוש. אם יש צורך לדלל אותה עוד, יש לעשות זאת עם מים סטריליים.

במהלך 10-15 דקות, על המטופל לנשום את התערובת באופן רגיל. לאחר סיום האינהלציה, אם נשאר במכשיר שרידי תרופה, יש לזרוק אותה.

אילו חומרים כוללת התרופה?

החומר הפעיל בתרופה זו הינו Sodium cromoglycate. מכיוון שהתמיסה מוכנה לשימוש, היא תכלול גם מים סטריליים. שאיפת נתרן cromoglycate פועל באופן מקומי ברירית הסימפונות.

מנגנון הפעולה שלו לא הוגדר באופן ברור, אולם התרופה מתוארת בדרך כלל, כמונעת את שחרורם של המתווכים הכימיים הגורמים לאנפילקסיס. לחומר אין השפעה ישירה על הקולטנים של מתווכים אלה.

 לאחר השאיפה, התרופה כמעט ולא נספגת. חלק קטן מהמינון הראשוני נמצא בשתן (כאשר רוב המינון מופרש בצואה). מכיוון שהתכשיר נלקח בשאיפה, קליטתו היא איטית ונמוכה מאוד. ולכן דרושים כמספר שבועות עד להקלת התסמינים.

סיכונים ותופעות לוואי

אם מופיע קוצר נשימה התקפי למרות שנראה כי השימוש בתכשיר היה על פי ההוראות, יש ליידע את הרופא המטפל להמשך ייעוץ. יכולות להופיע תגובות אפשריות כמו אלרגיות, אשר יתבטאו בפריחה בעור או גרד, צרידות או כאב גרון.

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון אסתמה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון אסתמה. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!