טיפול טבעי לאסטמה של העור

טיפול ואבחון אסתמה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון אסתמה!

טיפול הומאופתי
הומאופתיה מטפלת בסיבות והשורשים של הבעיות , וכך האדם מבריא ומגיע לריפוי אמיתי.
רוצים לשמוע עוד על טיפול הומאופתי השאירו פרטים

טיפול טבעי באסטמה של העורבשנים האחרונות, רפואה משלימה אלטרנטיבית הפכה להיות פופולארית מאוד, וכמחצית מהאוכלוסייה משתמשת בה לעיתים קרובות או לפחות בהזדמנות אחת. השיטות הנפוצות של רפואה משלימה כוללות דיקור, תרופות הומיאופתיות, תרופות צמחיות ויוגה.

שימוש מוגבר בשיטות אלו מבוסס כנראה על חוסר אמון ברפואה הקונבנציונלית או על האמונה כי טיפול טבעי למצבים רפואיים בכלל, ולאסטמה בפרט, הוא בטוח ונטול תופעות לוואי.

דיקור סיני

הדיקור הסיני מהווה חלק מהרפואה הסינית הקלסית ומשמש למחלות כרוניות רבות וביניהן נזלת ואסטמה של העור. התהליך כרוך בהחדרת מחטים לעור בנקודות מדויקות בגוף, על מנת להשיב את האיזון של זרימת הדם.

תרופות צמחיות

תוספים צמחיים שונים משמשים לטיפול באלרגיות ובאסטמה של העור, ביעילות רבה. תרופות רבות המשמשות לטיפול בבעיות רפואיות שונות, מופקות מצמחים ועשבי תיבול, כולל תאופילין, המשמש לטיפול ארוך טווח באסטמה.

מחקרים שבוצעו על עשבי תיבול לטיפול באסטמה הראו יתרון משמעותי ומוכח ליעילותם. הטיפולים כוללים תערובות צמחים סיניים כגון אינדיקה, שמקורו בצמח האיפקק ההודי, ותרופות צמחיות שונות הניתנות למטופל על פי חומרת האסטמה שלו ואלרגיות אחרות אשר עלולות להיות קשורות.

טיפול צמחי פופולארי לאסטמה של העור הוא צמח הקמומיל, אשר נחשב לאנטי אלרגי. הוא מכיל תכונות רגיעה ומתאים למצבים של חוסר שקט. הוא בעל פעילות מוכחת כאנטי דלקתי ולכן מתאים במיוחד לדלקות בעור. טיפול זה מחטא את העור ומסייע להתחדשות רקמות שנפגעו. בנוסף, הוא משפר את פעילות הכבד ומערכת העיכול.

הומיאופתיה

הומיאופתיה מתבססת על הרעיון כי ניתן לרפא מחלות באמצעות מתן החומר אשר גורם למחלה, בכמויות קטנות מאוד. זה דומה לעיקרון המשמש לטיפול חיסוני, אך במינונים קטנים בהרבה, אשר הוכחו כמועילים בשימוש בזריקות נגד אלרגיה. שלושה מחקרים שתוכננו היטב הראו תועלת רבה של תרופות הומיאופתיות לטיפול באסטמה.

כירופרקטיקה

למעלה ממאה חולי אסטמה נחקרו במהלך טיפול כירופרקטיקה. מחצית מהנבדקים קיבלו טיפול כירופרקטיקה אמיתי, והמחצית השנייה קיבלה טיפול מזויף. המחקר הראה כי טכניקות כירופרקטיקה לטיפול באסטמה הראו עליה קלה במדידת תפקוד הריאות בקבוצה שקיבלה את הטיפול האמיתי.

טיפולים הוליסטיים

טיפולי ארומתרפיה, כרומותרפיה, פרחי באך, אנתרופוסופיה, נרות הופי, הידרותרפיה למעי הגס, טיפול בשתן, אקולוגיה קלינית או אירידולוגיה לטיפול באסטמה הן חלק משיטות הטיפול הטבעי. הן לא נועדו להחליף טיפולים קונבנציונליים לאסטמה, אך הם מסייעים באופן ניכר לרווחה נפשית ורוחנית של המטופלים.

טיפול נטרול

טיפול זה מכונה כטיפול סובלנות או הקלה על תסמיני אלרגיה ואסטמה. מינונים קטנים של החומר הגורם לאלרגיה ממוקמים מתחת ללשון. הטיפול לא נועד להחליף טיפול חיסוני, אך הוא מסייע להקלת התסמינים.

ניקוי רעלים

עם השנים, מכיל הגוף כמויות של רעלים ולכן יש לנקותו בתהליך עמוק ויסודי. תהליך הניקוי נמשך בין שבוע לעשרה ימים והוא כולל דיאטת מיצי פירות וירקות, כאשר בהמשך ניתן להוסיף אכילת פירות וירקות ולהמשיך בשינוי התזונתי עד להשגת שליטה על תזונה מאוזנת ובריאה. זהו תהליך טיפול עמוק, אשר מלווה במגוון תגובות כולל השפעה פיסית ורגשית, לכן, בתחילת הטיפול, מומלץ לעבור את תהליך הניקוי בליווי טיפול משלים מתאים אחר.

שימוש בטיפולים טבעיים

סקירת טיפולים אלו הינה בחסות המרכז לרפואה אלטרנטיבי המציע מגוון טיפולים באסטמה של העור. זכרו היות ועדיין לא קיים בסיס מדעי מוחלט לשימוש בטיפולים טבעיים כטיפול היחיד לאסטמה או אלרגיות, יש להתייעץ תמיד עם הרופא לפני קבלת טיפולים חלופיים במיוחד כאשר מבקש מטופל להחליף באופן קבוע את הטיפולים הקונבנציונליים.

אולי יעניין אותך גם:

הומוטוקסיקולוגיה: מהי? וכיצד היא יכולה לסייע בהתמודדות עם אסטמה?

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון אסתמה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון אסתמה. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:
טיפול הומאופתי
הומאופתיה מטפלת בסיבות והשורשים של הבעיות , וכך האדם מבריא ומגיע לריפוי אמיתי.
רוצים לשמוע עוד על טיפול הומאופתי השאירו פרטים