השפעות אלרגניות של בעלי חיים על התקפי אסטמה

טיפול ואבחון אסתמה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון אסתמה!

טיפול הומאופתי
הומאופתיה מטפלת בסיבות והשורשים של הבעיות , וכך האדם מבריא ומגיע לריפוי אמיתי.
רוצים לשמוע עוד על טיפול הומאופתי השאירו פרטים

אלרגיה לכלביםהתקפי האסטמה מתפתחים בדרך כלל לאחר חשיפה לאלרגן מסוים, כאשר ישנם חולים רבים הסובלים מאלרגיה לבעלי חיים. רבים לא יודעים זאת, אך אלרגיה לבעלי חיים יכולה להתפתח בכל שלב בחיים.

אי לכך, אין זה מן הנמנע כי אדם שהתרגל במשך כל חייו לחיות עם בעלי חיים, יגלה ביום בהיר אחד שהתפרצה בו אלרגיה לבעלי חיים.

מה הם גורמי הסיכון ללקות באלרגיה לבעלי חיים?

אמנם לא ניתן לצפות מראש איזה אדם ילקה באלרגיה לבעלי חיים, אך ידוע כי ישנן משפחות שבהן קיים סיפור משפחתי של אלרגיה לבעלי חיים ולפיכך אדם בעל קרוב משפחה הסובל מאלרגיה לבעלי חיים, נמצא בסיכון גבוה יחסית לסבול מסוג זה של אלרגיה בעצמו. בנוסף לכך, ידוע כי במקרים רבים האלרגיה לבעלי חיים היא לא האלרגיה היחידה וכי רבים מהאנשים הסובלים מאלרגיה לבעלי חיים, סובלים במקביל מאלרגיה לחומרים אחרים כמו לדוגמה עובש, אבקני פרחים או אבק למשל.

למה אנחנו אלרגים בדיוק?

בדרך כלל, בניגוד לדעה הרווחת, האלרגיה היא לא לפרוות בעלי החיים כי אם לחלבונים שמקורם בתאי העור הנושרים משכבת העור החיצונית המתחדשת ללא הפסקה בבעלי חיים, בדומה לתהליך המתרחש בבני אדם.

תהליך זה הוא תהליך טבעי שלא ניתן למנוע או לעצור. כמו כן ישנו מחולל נוסף של אלרגיה הכולל חלקיקי ריר ושתן מיובשים, הנמצאים על פרוות בעלי החיים ומגיעים למערכת הנשימה של בעלי הכלבים והחתולים עם התייבשות הפרווה.

יש לציין כי כלבים וחתולים הם אמנם בעלי החיים הנפוצים ביותר ולפיכך בהתאם גם גורמים לרוב האלרגיות לבעלי חיים, אך בנוסף ישנם אנשים הרגישים גם לאוגרים, ארנבות, סוסים ועכברים ונמצא לאחרונה שאפילו דגים טרופיים יכולים לגרום לאלרגיה.

בנקודה זו יש לציין כי מדויק יותר יהיה לכתוב כי בעל החיים מעורר את התסמינים האלרגיים, אך לא גורם להתפתחות האלרגיה. בהקשר של מחלת האסטמה יש לציין כי פרוות בעלי חיים בהחלט יכולה להוות טריגר להתפתחות של התקף.

מה הם התסמינים של אלרגיה לבעלי חיים?

ברוב המקרים האלרגיה באה לידי ביטוי בעיניים דומעות ומגרדות, עור מגורה ואדמומי או פריחה עורית ועוד. אם בעל החיים גורם להתפרצות של התקף אסטמה, הרי שהמטופל יסבול במהלך ההתקף מקוצר בנשימה, על מנת לנשום בצורה תקינה ככול האפשר יעשה שימוש בשרירי עזר ובנוסף לרוב ניתן יהיה לשמוע צפצופים בזמן הנשימה.

כיצד מאבחנים אלרגיה לבעלי חיים?

הדרך המומלצת לזיהוי ואבחון של אלרגיה לבעלי חיים היא על ידי ביצוע תבחינים במרפאת אלרגיה.

האם אפשר להמשיך לחיות עם בעל החיים למרות שהוא גורם להתקפי אסטמה?

כמובן שאם מדובר באלרגיה חמורה ובאדם הסובל מהתקפי אסטמה קשים כל אימת שהוא מתקרב לבעל החיים, הרי שלא ניתן יהיה להמשיך להחזיק בו. עם זאת, במקרים הקלים יותר, ניתן יהיה להמשיך להחזיק בבעל החיים, תוך הקפדה על מספר כללים פשוטים להלן:

  • שימוש בתרופות שונות להפחתת תסמיני האלרגיה.
  • הפחתת כמות הקשקשים בבעל החיים על ידי שמירה על בריאות אופטימאלית ועל טיפוח העור והפרווה.
  • צמצום מספר השטיחים בבית.
  • הרחקת בעלי החיים מחדר השינה של האדם האלרגי.
  • יש למנוע מבעלי החיים לטפס על הספות והרהיטים בבית.
  • יש לנקות את הדירה באופן קבוע ומתמיד, בדגש על שאיבת השטיחים ושאיבת הספות או כל רהיט מרופד.
  • מומלץ לשטוף את חיית המחמד אחת לשבוע עד שבועיים.
  • מומלץ לשמור את חיית המחמד מחוץ לבית במידת האפשר.
המרכז לטיפול ואבחון אסתמה

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון אסתמה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון אסתמה. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:
טיפול הומאופתי
הומאופתיה מטפלת בסיבות והשורשים של הבעיות , וכך האדם מבריא ומגיע לריפוי אמיתי.
רוצים לשמוע עוד על טיפול הומאופתי השאירו פרטים