חדר מלח לטיפול באסטמה

טיפול ואבחון אסתמה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון אסתמה!

חדרי מלח ברחבי הארץ

איזור הצפון

חדר מלח – נשימה טובה טיפול טבעי במלח חדרה
חווית בריאות נהריה

איזור השרון

SALT & SPIRIT נתניה
חדר מלח – טיפולים טבעיים – דרך המלח רעננה

איזור המרכז

חדר מלח- מרכז טיפולים פתח תקווה
חדרי מלח בקניון עזריאלי איילון רמת גן
חדר מלח במרכז Aqua Care נס ציונה
ד"ר אילן זמיר בני ברק

איזור ירושלים

מרחב נשימה מבוא ביתר
ד"ר אילן זמיר ירושליים

איזור הדרום

בית המלח – חדרי מלח בטיפול טבעי הודיה
חדרי מלח salt medic אשדוד

מהו חדר מלח?

אסטמה ואלרגיהחדר מלח משמש לטיפול במחלות בדרכי הנשימה, בייחוד באסטמה. שטח הפנים בחדר המלח מכוסה במי מלח טבעיים, שמקורם בים ויוצר סביבה סטרילית המכילה יונים שליליים.

אופן השימוש בחדר מלח לטיפול באסטמה?

המטופל מתיישב בכורסא מרווחת בחדר המלח למשך כשעה. חלקיקי מלח זעירים (יונים שליליים) חודרים למערכת הנשימה ומגיעים עד לחלקים העמוקים של הריאות המכונים בשם נאדיות הריאה.

נאדיות הריאה נמצאות בקצה הסימפונות ודרכן עובר האוויר הנשאף לגוף. נאדיות הריאה מוקפות בנימי דם המאפשרים את מעבר החמצן והפחמן הדו חמצני.

בהתבסס על מחקרים קליניים, אוויר יבש ומלוח, השורר בחדר, מתפזר ומפחית דלקת בדרכי הנשימה. בנוסף, האוויר הנשאף גורם לספיגת הבצקת (הנפיחות) מהרירית בדפנות דרכי הנשימה, כמו כן, קטעים מדרכי הנשימה מתרחבים, וגורמים אלרגים מסולקים בדרך זאת מהריאות. המלח מסייע בהרחבת כלי הנשימה ומחזיר את המצב לסדרו.

מטופלים רבים לאחר הטיפול בחדר המלח, טוענים כי נוצרת תחושה כי הריאות נקיות ומדווחים בנוסף על שיפור באיכות החיים. כמו כן, חל צמצום בצריכת אנטיביוטיקה וסטרואידים. שיעור האשפוזים של התקפי אסטמה קטן וכך גם ההתקפים עצמם. הטיפול בחדר מלח הוא טיפול טבעי, בטוח ויעיל לכל קבוצות הגיל.

האם הטיפול בחדר מלח מתאים לתינוקות ולילדים?

הטיפול באמצעות חדר מלח אינו מערב טיפול תרופתי ואינו מכיל חומרים מלאכותיים. הטיפול מתאים ובטוח לתינוקות וילדים מעל גיל 6 חודשים. ילדים מגיבים בזריזות ובאופן חיובי לטיפול. באופן זהה הטיפול יעיל עבור מבוגרים הסובלים מאסטמה ובעיות נשימה נוספות.

שיפור בריאות המטופל לטווח הרחוק

כתוצאה מטיפול במלח, היווצרות הדלקת ותגובת תאי המערכת החיסון פוחתת, ולכן איכות תפקוד מערכת הנשימה משתפרת. הדבר מוביל לאיזון של מערכות גוף אחרות, בשל זמינות חמצן מוגברת.

כמו כן, דפוס השינה משתפר, חלה ירידה בשכיחות התקפי אסטמה ובשימוש בתרופות. משמעות הדבר היא כי הטיפול בחדר המלח מסייע בשיפור איכות החיים לטווח הרחוק.

יעילות הטיפול בריפוי בחדר מלח

מטופלים רבים ואנשי מקצוע מציגים יתרונות רבים של שיטת הריפוי. יתרונות אלה כוללים: שיפור באיכות הנשימה מיד לאחר הביקור בחדר המלח. מטופלים רבים מדווחים על נשימה קלה יותר הדורשת מאמץ מופחת. בנוסף, ירידה בתכיפות השיעול, התעטשות וקוצר נשימה.

השימוש בשיטה זו מקטין את הצורך בשימוש בטיפול תרופתי ובמקרים מסויימים מסייע בהפסקת השימוש בתרופה לצמיתות. הטיפול במלח מטפל בד בבד טוב יותר בגורמים למחלות בדרכי הנשימה. חל שיפור בבריאות הכללית של המטופל ובאיכות החיים.

האם הטיפול כרוך בתופעות לוואי?

מספר תופעות לוואי דווחו על ידי מטופלים. הופעת גירוי קל בעור לאחר הטיפול דווח על ידי מטופלים אחדים. לעיתים אף מופיעה פריחה בשלבים הראשונים של הטיפול אשר נעלמת בשלבים מתקדמים יותר. תחושת דגדוג קלה בגרון דווחה על ידי חלק מהחולים ומטופלת באמצעות גרגור מים מלוחים.

לפעמים דלקת הלחמית יכולה להתפתח ולכן לחולים רגישים קיימת המלצה לעצום את העיניים בעת הטיפול. חולי אסטמה חווים לעיתים קרובות החמרה בשיעול בשלבי הטיפול הראשונים. במקרים אלה, המטופלים אינם צריכים להיוותר מוטרדים בשל ניקוז ליחה המצטברת. השיעול פוחת עם התקדמות הטיפול.

ישנם אמצעי זהירות מסוימים שחשוב לזכור. אנשים הסובלים ממחלות פנימיות, צריכים להמנע מהטיפול. יתר לחץ דם חמור, דימום, מחלת דם אקוטית, מחלות אקוטיות בדרכי הנשימה, אי ספיקה נשימתית כרונית, שחפת פעילה, הפרעות נפשיות, התמכרות לסמים, מחלות ממאירות, תשישות והריון. בכל המצבים שצויינו חשוב להמנע מהשימוש בשיטת הטיפול, שכן עלולה לסכן את בריאות המטופל.

ראו גם:

פיזיותרפיה לטיפול באסטמה
מה היעילות של טיפול בגלי רדיו בחולים באסטמה?

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון אסתמה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון אסתמה. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

לשגשג עם אסטמה: ניווט בעולם העסקים המודרני

אסטמה היא מצב נשימתי כרוני המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. למרות שזה יכול להציב אתגרים, זה לא אמור להוות מחסום להצלחה בעולם העסקים המודרני. עם ניהול והבנה נכונה, אנשים עם אסתמה יכולים לשגשג בקריירה שלהם ולהשיג את מטרותיהם המקצועיות.

לקריאת המאמר »
072-3341176
טיפול ביתי
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!