היפנוזה לטיפול באסטמה

טיפול ואבחון אסתמה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון אסתמה!

טיפול הומאופתי
הומאופתיה מטפלת בסיבות והשורשים של הבעיות , וכך האדם מבריא ומגיע לריפוי אמיתי.
רוצים לשמוע עוד על טיפול הומאופתי השאירו פרטים

היפנוזה ואסטמההיפנוזה, המכונה גם בשם תרפיה היפנוטית, היא מצב דמוי טראנס המגביר את הריכוז ויכולת ההתמקדות. היפנוזה נעשית בדרך כלל על ידי מטפל, באמצעות חזרה מילולית ושימוש בדימיון חזותי.

כאשר אדם מצוי תחת היפנוזה, התחושה המתוארת פעמים רבות אותה חווה המטופל היא רוגע, נינוחות ופתיחות רגשית. היפנוזה יכולה לסייע בהשגת שליטה על התנהגות בלתי רצויה ויכולה לעזור להתמודד טוב יותר עם כאב או חרדה.

תחומי השימוש בהיפנוזה

השימוש בהיפנוזה נחקר בתחומים הבאים:

שליטה בכאב – היפנוזה יכולה להועיל במקרים בהם האדם סובל מכאבים הנובעים ממחלת הסרטן, תסמונת מעי רגיז, פיברומיאלגיה, בעיות מפרקים, טיפולי שיניים וכאבי ראש.

גלי חום – היפנוזה יכולה להקל על תסמינים של גלי חום הנקשרים לגיל המעבר.

שינוי התנהגותי – בעבר, נעשה שימוש בהיפנוזה לטיפול בנדודי שינה, הרטבות לילה, עישון, השמנת יתר ופוביות שונות.

היפנוזה ואסטמה

אסטמה היא בין המחלות הכרוניות הנפוצות ביותר בעולם המערבי ויש לה השפעה משמעותית על בריאותם ואיכות חייהם של חולים רבים.

הטיפול בחולי אסטמה נעשה בדרך כלל באמצעות כלים פרמצבטיים, אולם עם השנים, גובר העניין בחיפוש אחר טיפולים אחרים, מלבד תרופתיים. היפנוזה נמצאת בשימוש קליני לטיפול במגוון הפרעות המבוססות על טיפול תרופתי. אסטמה היא דוגמא טובה לכך.

נתונים הנלקחים מתוך ממצאים קליניים, מצביעים כי היפנוזה עשויה להועיל בטיפול באסטמה, אולם מוקדם מדי להגיע למסקנות חד משמעיות בתחום. מחקרים שנערכו עד כה, הראו באופן עקבי את השפעות ההיפנוזה על מחלת האסטמה. לאחרונה גבר הצורך בביצוע מחקרים רחבי היקף בתחום.

היפנוזה גורמת להרפיה באסטמה, ויכולה להפחית את הסימפטומים. בנוסף, השימוש בשיטת הטיפול מתייחס גם להבטים הרגשיים המלווים בהתקפי האסטמה, אשר למעשה יכולים להחמיר את המצב הרפואי. התקף אסטמה באופן טבעי מעורר תחושת פחד, חרדה, חוסר בטחון אצל המטופל, כאשר אספקת החמצן פוחתת. גורמים אלה מטופלים באמצעות היפנוזה.

סיכונים ותופעות לוואי

היפנוזה הינה חלק מהרפואה המשלימה והאלטרנטיבית. היפנוזה אשר נערכת על ידי מטפל מיומן או עובד בתחום הבריאות, נחשבת לבטוחה. עם זאת, שיטת הטיפול אינה מתאימה לאנשים המאובחנים עם מחלות נפש חמורות. שיטת הטיפול כרוכה במספר תופעות לוואי הכוללות: כאבי ראש, סחרחורת ועייפות, חרדה ויצירת זכרונות כוזבים.

חשוב לנקוט בזהירות בעת אימוץ השיטה. היפנוזה יכולה לעורר רגשות חזקים, לשנות זכרונות וליצור זכרונות חדשים, על פי טענת המטפלים.

כיצד ניתן להיערך לטיפול?

היפנוזה אינה מצריכה הכנות מיוחדת לקראת הטיפול, אולם המטפל מוכרח להסביר על מהלך הטיפול ועל תופעות הלוואי האפשריות. מומלץ ללבוש בגדים נוחים שיסייעו בתהליך ההרפייה. מומלץ לנוח טרם הטיפול. חשוב לבחור את המטפל בקפידה, לעיתים קרובות באמצעות המלצות של מטופלים אמינים אחרים אשר התנסו.

המטפל יסביר על מהלך הטיפול ובמקביל יסקור את ציפיות המטופל והמטרות אליהן מכוון. האינטרקציה בין השניים משחקת תפקיד חשוב. מטפל המשרה תחושת רוגע, נינוחות, ביטחון ורווחה אצל המטופל, עשוי להשיג את מטרותיו ביעילות.

במהלך הטיפול, המאמן יציע דרכים כדי שהמטופל ישיג את מטרותיו: כמו הקלה בכאבים מהם סובל, הפסקת עישון, הקלה בתסמינים המלווים בהתקף אסטמה ועוד. בסיום הטיפול, המטפל מסייע למטופל לצאת מהחווייה דמוית הטראנס ולחזור לעצמו.

בסופו של דבר, המטופל מסוגל לתרגל היפנוזה באופן עצמאי. היפנוזה מעניקה למטופל כלים לשליטה עצמית במהלך ההתקף, ומשמשת גם מטופלים הנוטלים טיפול תרופתי כנגד האסטמה.

למי מתאים הטיפול?

הטיפול נעשה בילדים כמבוגרים ואנשים הנוטלים טיפול תרופתי בתסמיני האסטמה. ילדים בפרט מגיבים היטב להיפנוזה ככלי להקלה בתסמיני אסטמה.

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון אסתמה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון אסתמה. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:
טיפול הומאופתי
הומאופתיה מטפלת בסיבות והשורשים של הבעיות , וכך האדם מבריא ומגיע לריפוי אמיתי.
רוצים לשמוע עוד על טיפול הומאופתי השאירו פרטים