בקוטייד לטיפול באסטמה

טיפול ואבחון אסתמה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון אסתמה!

בקוטייד לטיפול באסטמהבקוטייד (Beclometasone dipropionate) ניתן כמשאף לטיפול תחזוקתי באסתמה וכתרסיס לשאיפה לטיפול בנזלת כרונית. טיפול תחזוקה של אסתמה הינו טיפול מניעתי. כאשר חולי אסתמה זקוקים לסטרואידים מערכתיים, הוספת סטרואידים בשאיפה עשויה להפחית ואף לבטל את הצורך בסטרואידים אלה.

בקוטייד לא יינתן במצבים של אסתמה חריפה, או רגישות יתר ידועה לתרופה. תופעות הלוואי החמורות יותר של התרופה הן מערכתיות וכוללות תסמינים של אי ספיקת יותרת הכליה, צרידות, כאבי גרון, וזיהומים פטרייתיים בלוע התחתון והגרון, ולכן הקפדה על היגיינת פה ושיניים לאחר כל שימוש היא הכרחית.

סוג הטיפול

בקוטייד עשוי להפחית את הדלקת הקיימת על ידי ייצוב ממברנת הליפוזום, והפחתת מספרם ופעילותם של התאים הדלקתיים. כמו כן, הוא מעכב את היצרות הברונכיות ומרפה שריר חלק, וכך מופחתת תגובתיות היתר של דרכי הנשימה.

אופן השימוש במשאף בקוטייד

בקוטייד נמצא בתרסיס שאיפה, כמוסות לשאיפה ותרסיס אף. כאשר השימוש נעשה על ידי משאף, יש להבטיח אספקה נכונה של המנה בכדי לסייע במניעת פטרת וצרידות. אחרי השאיפה, יש לעצור את הנשימה למספר שניות לפני הנשיפה. ליעילות גדולה יותר, ההמלצה היא לחכות כדקה בין השאיפות. אם התסמינים לא משתפרים לאחר שלושה שבועות, יש לפנות לרופא המטפל להמשך ייעוץ.

חומרים הנמצאים בתרופה

בקוטייד הינו קורטיקוסטרואיד נוגד דלקת. התרופה מכילה dipropionate beclometasone שהינו המרכיב הפעיל. בנוסף, הוא מכיל (134a HFA (norflurane אתנול, אלכוהול וגליצרול.

סיכונים ותופעות לוואי

במינונים גבוהים של התרופה היא עלולה לפתח זיהומים בפה, אשר יתבטאו בכיסוי לבן סמיך על הלשון והפה יהיה אדום ומגורה. מעבר לכך, בקוטייד עלול לגרום לצרידות, כאבי גרון, ויובש בפה (אכילת פירות הדר כמו תפוזים עשויה לסייע).

בקוטייד הנלקח בשאיפה עלול להאט את קצב התפתחות צמיחת הילדים, כך שעל הרופא המטפל לבדוק ולפקח על קצב הצמיחה. בדומה לכל תרופות הסטרואידים, גם בקוטייד עלולה להשפיע על בלוטת יותרת הכליה, כך שהיא תייצר רמות פחותות של הורמון הקורטיזול. משמעות הדבר היא כי הילד או המטופל עלול להיות בעל קשיי הגנה כנגד זיהומים, או שיהיה בעל התאוששות איטית יותר מפציעה או ניתוח.

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון אסתמה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון אסתמה. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

בהריון לא רצוי וגם חולה באסטמה - חשוב שתדעי איזו סוג הפלה מתאימה לך

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

לשגשג עם אסטמה: ניווט בעולם העסקים המודרני

אסטמה היא מצב נשימתי כרוני המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. למרות שזה יכול להציב אתגרים, זה לא אמור להוות מחסום להצלחה בעולם העסקים המודרני. עם ניהול והבנה נכונה, אנשים עם אסתמה יכולים לשגשג בקריירה שלהם ולהשיג את מטרותיהם המקצועיות.

לקריאת המאמר »
072-3341176
טיפול ביתי
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!