משאף בודיקורט

טיפול ואבחון אסתמה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון אסתמה!

משאף בודיקורטפעילותו של משאף הבודיקורט הוא לשמש כטיפול מונע ומקל על דלקת ונזלת אלרגית ותסמיני אסתמה.

סוג הטיפול ולמי מתאים משאף בודיקורט

משאף בודיקורט ניתן כטיפול כרוני ורציף להקלת תסמיני האסתמה. הוא אינו ניתן ואינו נמצא יעיל כתרופה בהתקף אסתמה חריף. הוא ניתן במיוחד כאשר יש צורך לטפל בדלקת סימפונות ושיעול כתוצאה מאסתמה והיצרות הסימפונות, אשר תתבטא בקוצר נשימה וצפצופים.

בדרך כלל המינון המקובל הוא 200 מק"ג פעמים ביום למבוגר, ו 50-400 מק"ג לילדים. המינון אשר מגיע לדם הינו נמוך ואינו מזיק, גם כאשר השימוש בו נעשה לאורך זמן.

החומרים הנמצאים במשאף ואופן השימוש

בודיקורט (BUDESONIDE MICRONIZED) ניתן כמשאף או כתמיסה לאינהלציה. השימוש במשאף חייב להיעשות על פי הוראות היצרן הנלוות. יש להקפיד על מספר הוראות: להחזיק את המשאף ישר, לא לנשוף את האוויר החוצה לתוך הפיה, להחזיר את המכסה למצב ההתחלתי ולא לסובב את הפיה, בכדי שתישאר במקומה.

בדרך כלל משאפים אלו לא יינתנו לילדים אשר לא רכשו עדיין את מיומנות השימוש במשאפים. כמו כן, יש לעקוב או להימנע משימוש בקרב נשים בהריון וקשישים. שיקול מתן התרופה חייב להיעשות על פי שיקולי עלות התרופה לעומת תועלתה בחולים אלו ובאיזון מצב האסתמה בכלל.

סיכונים ותופעות לוואי

תופעות הלוואי הנלוות ללקיחת בודיקורט נמצאות בשכיחות נמוכה, וכוללות כאבי בטן, יובש בפה, גירוי בלוע וצרבת, דימום מהאף ועוד. יש להיזהר מפני מינון יתר, אשר עלול להחריף את תופעות הלוואי. בכל מקרה של תופעת לוואי או החמרה במצב המטופל, יש לפנות לרופא המטפל.

תופעת לוואי נוספת אשר עלולה להתרחש כתוצאה משימוש במשאפים היא פטרת בפה ובלוע. אפשר להימנע מתופעה זו אם שוטפים את הפה בהקפדה לאחר השימוש במשאף.

אין להוריד את המינון או להפסיק את לקיחת התרופה באופן פתאומי, בדומה לתרופות סטרואידליות אחרות. התרופה אינה ניתנת למי שהתגלה בעבר כרגיש לאחד ממרכיבי התרופה, או לסטרואידים.

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון אסתמה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון אסתמה. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

לשגשג עם אסטמה: ניווט בעולם העסקים המודרני

אסטמה היא מצב נשימתי כרוני המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. למרות שזה יכול להציב אתגרים, זה לא אמור להוות מחסום להצלחה בעולם העסקים המודרני. עם ניהול והבנה נכונה, אנשים עם אסתמה יכולים לשגשג בקריירה שלהם ולהשיג את מטרותיהם המקצועיות.

לקריאת המאמר »
072-3341176
טיפול ביתי
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!