טיפול בארובנט – Aerovent

טיפול ואבחון אסתמה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון אסתמה!

טיפול הומאופתי
הומאופתיה מטפלת בסיבות והשורשים של הבעיות , וכך האדם מבריא ומגיע לריפוי אמיתי.
רוצים לשמוע עוד על טיפול הומאופתי השאירו פרטים

תרופת ארובנט - Aerovent ארובנט (Ipratropium) הינה תרופה אנטי כולינרגית אשר פועלת על הרחבת הברונכיות. אפילו במינונים נמוכים מאוד, לארובנט ישנה השפעה מקומית על דרכי הנשימה.

כמו כן, תרופה זו כמעט משוללת תופעות לוואי מערכתיות ולכן מתאימה גם לשימוש בחולים עם הפרעות בלב ובכלי הדם. תחילתה של הפעולה מתרחשת כ- 5-10 דקות לאחר השאיפה וההשפעה על דרכי הנשימה נמשכת 5-6 שעות.

ארובנט משמש להקלה על תסמינים של עווית סימפונות הקשורים לאסטמה, ברונכיטיס כרונית ונפחת. בדרך כלל ארובנט יינתן בשימוש מקביל עם תרופות חוסמי בטא בשאיפה. עם זאת, תרופה זו אינה מיועדת לטיפול ראשוני, או כעזרה ראשונה בהתקפים חריפים הדורשים תגובה מהירה.

סוג הטיפול

ארובנט ניתן במשאף, או כתמיסה לאינהלציה, בדרך כלל בשילוב תרופות נוספות. תרופה זו אינה סלקטיבית ולכן לא מתפזרת בזרם הדם, כך שלא יהיו, קרוב לוודאי, תופעות לוואי מערכתיות. ההמלצה היא להשתמש בארובנט באופן קבוע בכדי לשלוט טוב יותר במאפיינים ובסימפטומים.

אופן השימוש בארובנט

מינון התרופה צריך להיות מותאם למצבו של המטופל, כך שהמטופל צריך להיות כל הזמן תחת השגחה רפואית במהלך טיפול. רצוי, במידה רבה, לא לעבור על המנה היומית המומלצת. אם הטיפול אינו מייצר שיפור משמעותי או אם מצבו של החולה מחמיר, יש להתייעץ עם הרופא המטפל. גם במקרה של קוצר נשימה חריף או החמרה מהירה, יש להתייעץ באופן מידי עם הרופא. ארובנט אינו מומלץ לשימוש בילדים מתחת לגיל 3.

חומרים ותופעות לוואי

תרופה זו משמשת לטיפול בהפרעות שונות בסימפונות, נזלת ועוד. ארובנט הוא אנטגוניסט מוסקריני המעכב הפרשות ריריות וכיווץ הסימפונות. הוא קשור מבחינה מבנית לאטרופין, אך נחשב לבטוח יותר ויעיל יותר לשימוש. החומר הפעיל בכל 20 טיפות של טיפול הוא ברומיד ipratropium 0.25 מ"ג. רכיבים נוספים הקיימים בתרופה זו הם: נתרן כלורי, חומצה הידרוכלורית ומים.

בגלל הספיגה הנמוכה במעיים, עלולות להיות תופעות לוואי אנטיכולינרגיות כמו עלייה בקצב לב ואצירת שתן הפיכה. חלק מהחולים עלולים להתלונן על בחילות, גירוי בגרון, עצבנות, סחרחורת, שיעול, טכיקרדיה ודפיקות לב, או תגובות אלרגיות אחרות. תופעות לוואי שאינן מתייחסות לדרכי הנשימה כפי שדווחו בניסויים קליניים היו הפרעות במערכת העיכול (למשל, עצירות, שלשול והקאות), יובש בפה וכאבי ראש.

תרופה נוספת לטיפול באסטמה הניתנת באינהלציה – מיפלוניד

אולי יעניין אותך גם:

הכירו את התרופה הביולוגית שמפחיתה התקפי אסטמה ב-80% – נוקלה

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון אסתמה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון אסתמה. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:
טיפול הומאופתי
הומאופתיה מטפלת בסיבות והשורשים של הבעיות , וכך האדם מבריא ומגיע לריפוי אמיתי.
רוצים לשמוע עוד על טיפול הומאופתי השאירו פרטים