רפלקסולוגיה ואסטמה

טיפול ואבחון אסתמה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון אסתמה!

רפלקסולוגיה לאסטמהרפלקסולוגיה היא הפעלת לחץ לנקודות מסוימות ואזורים שונים בכפות הרגליים, ידיים ואוזניים.

מטפלי רפלקסולוגיה סבורים כי אזורים אלה מייצגים איברים ומערכות שונות בגוף. ללחיצה בנקודה המסוימות יש השפעה חיובית על האיברים ועל הבריאות הכללית של האדם. המטפל מפעיל לחץ על האזורים באמצעות האגודל ושאר חלקי כף היד.

למרות שרפלקסולוגיה אינה משמשת לאבחון וריפוי בעיות רפואיות, מיליוני אנשים ברחבי העולם פונים לתחום כדי להשלים את הטיפולים הקונבנציונאלים. רפלקסולוגיה מסייעת בטיפול בחרדה, אסטמה, טיפול במחלת הסרטן, בעיות לב וכלי דם, סוכרת, כאבי ראש, מחלת כליות, תסמונת קדם וסתית וסינוסיטיס.

כיצד רפלקסולוגיה מתבצעת?

מטפלי רפלקסולוגיה מאמינים כי הטיפול עוזר לשחרר מתח, אשר בתורו מסייע לגוף לרפא ולחדש את עצמו.

על פי אחת התיאוריות, רפלקסולוגיה פועלת על מערכת העצבים המרכזית. תיאוריה זאת מתבססת על מחקר שנעשה בשנת 1890 והראה כי קיים קשר נוירולוגי בין העור לבין האיברים הפנימיים וכי מערכת העצבים כולה מסתגלת לגירויים.

כך, באמצעות הלחץ שמפעיל המטפל על הידיים, הרגליים והאוזניים, נשלח מסר ממערכת העצבים ההיקפית למערכת העצבים המרכזית, אשר בתורה מאותתת לגוף לאזן את רמת המתח.

תהליך זה משפר הרפיה, מביא את האיברים הפנימיים והמערכות למצב תפקוד אופטימלי, מגביר את אספקת הדם (מה שמביא את חמצן וחומרים מזינים לתאים, ומשפר את פינוי הפסולת). שיטה זאת למעשה, משפרת את אספקת הדם, מערכת הנשימה, המערכת האנדוקרינית, המערכת החיסונית ועוד.

תיאוריה נוספת, מסבירה כיצד רפלקסולוגיה יכולה ליצור הקלה בכאב. תאוריה זו מציינת כי הכאב הוא חווייה סובייקטיבית אשר נוצרת על ידי המוח. המוח עושה זאת בתגובה לחווייה חושית של כאב.

דברים המשפיעים על המוח, כמו מצב רוח או גורמים חיצוניים כמו מתח, יכולים להשפיע על תחושת הכאב. לפי תאוריה זאת, רפלקסולוגיה עשויה להפחית כאב באמצעות הפחתת מתח ושיפור מצב רוח.

רפלקסולוגיה – טיפול משלים לאסטמה?

רפלקסולוגיה מתבצעת על ידי הפעלת לחצים בנקודות מסוימות לאורך הגוף. מטפלים מאמינים כי לחיצה על איזורים מסויימים מפיגה מתח ועשוייה להקל על תסמיני אסטמה. רפלקסולוגיה מאזנת ומחדשת את זרימת האנרגיות בגוף ולכן מסייעת בטיפול באסטמה, מחלה הנובעת מחוסר איזון.

המטרה העיקרית בטיפול באסטמה באמצעות השיטה הוא חידוש ושיפור זרימת הדם. בנוסף, הרפלקסולוגיה מסייעת למטופל להשאר רפוי ורגוע במצבי מתח וקשיי נשימה, המאפיינים את האסטמה.

יתרונות הטיפול ברפלקסולוגיה לאסטמה

 כאשר אדם חווה קשיי נשימה, התגובה הטבעית של הגוף היא פאניקה. רפלקסולוגיה מסייעת בהרפיית הגוף. ברגע שהמתח מוסר, הגוף יכול לתפקד כראוי.

לאחר הטיפול, חולים רבים מציינים כי חווים נינוחות, רגיעה וחופש מהחרדה. לפני תחילת הטיפול, מומלץ להתייעץ עם הרופא המטפל.

מהם הסיכונים ובאילו נסיבות מומלץ להימנע מהטיפול?

אמנם רפלקסולוגיה היא דרך פרקטית להרפייה, חשוב להכיר את המצבים בהם חשוב להמנע מהטיפול. מצבים אלה כוללים:

שברים ברגל – הפעלת לחץ ועיסוי על שברים ופציעות שטרם החלימו, עשויה לגרום לסיבוכים. בנוסף, במקרים בהם אנשים סובלים מדלקת מפרקים ניוונית ,המשפיעה על הקרסול וכף הרגל, מחלות כלי דם ברגליים, מומלץ להמנע מהטיפול.

פקקת ותסחיף – בשני המצבים חשוב להמנע מהטיפול מאחר ורפלקסולוגיה משפרת את זרימת הדם ועשויה לגרום לקריש דם לנוע לכיוון הלב או המוח, התוצאה עשויה להיות קטלנית.

נשים הנמצאות בתחילת ההריון (6 שבועות ראשונים) – קיימים דיווחים על כך שעיסוי ורפלקסולוגיה במהלך תקופה זאת עשויים לגרום להתכווצויות בלתי רצוניות.

פצעים פתוחים – חשוב לשמור על סביבה היגיינית וסטרילית כדי למנוע התפתחות זיהומית.

ראו גם:
אסטמה ותפקוד מיני

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון אסתמה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון אסתמה. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

רפלקסולוגיה לאסטמה

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

לשגשג עם אסטמה: ניווט בעולם העסקים המודרני

אסטמה היא מצב נשימתי כרוני המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. למרות שזה יכול להציב אתגרים, זה לא אמור להוות מחסום להצלחה בעולם העסקים המודרני. עם ניהול והבנה נכונה, אנשים עם אסתמה יכולים לשגשג בקריירה שלהם ולהשיג את מטרותיהם המקצועיות.

לקריאת המאמר »
072-3341176
טיפול ביתי
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!