מהי אסטמה רדומה?

טיפול ואבחון אסתמה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון אסתמה!

טיפול הומאופתי
הומאופתיה מטפלת בסיבות והשורשים של הבעיות , וכך האדם מבריא ומגיע לריפוי אמיתי.
רוצים לשמוע עוד על טיפול הומאופתי השאירו פרטים

מהי אסטמה רדומה?צפצופים בנשימה או התקפי אסטמה אשר נחווים אצל ילדים יכולים להיפתר, לעתים קרובות בבגרות הצעירה. תסמינים אלה, עם זאת, יכולים לחזור גם לאחר תקופות תרדמת ארוכות.

ישנם מספר סימני אזהרה להתקף אסתמטי מלבד צפצופים, כמו קוצר נשימה בזמן פעילות, הגבלת הפעילות היומית הרגילה, שיעול לא מוסבר או לחץ בחזה. היסטוריה אישית או משפחתית של אסטמה או אלרגיות מגדילה אף היא את הסיכון לאסטמה.

בדרך כלל, אסתמה רדומה היא אותה אסתמה אשר מופיעה בילדות ונעלמת, אולם אם האסתמה מתגלה בבגרות, סביר להניח כי סימניה לא ייעלמו עם הזמן. גם אם ידוע כי האסתמה עשויה להיות רדומה למשך שנים, ברגע האבחון הראשוני של המחלה, יש להיכנס למשטר טיפולי אשר עשוי להיות פשוט כמו החזקת משאף או רפואת תחזוקה יומית באמצעות נטילת סטרואידים. המשטר הטיפולי וקביעת התרופה המתאימה ביותר ייקבעו על פי תדירות וחומרת הסימפטומים.

גורמים ותסמינים

אנשים בדרך כלל חושבים על אסתמה במונחים של התקפות. אולם למעשה, המצב האסתמטי קיים תמיד, למרות שהתסמינים עשויים להיות רדומים עד "הפעלתם" על ידי אלרגן, זיהום בדרכי הנשימה או מזג אוויר קר. גורמים אחרים עשויים לכלול נטילת תרופות כמו אספירין, חומרים מגרים סביבתיים, מאמץ פיזי כמו ריצה ממושכת במיוחד או רכיבה על אופניים. הגורם הנפוץ ביותר לאלרגן הוא קרדית האבק, אבקנים, ועובש. אלרגיה למזון רק לעיתים נדירות תגרום להתקף אסתמטי.

מכיוון שאסתמה הינה מחלה כרונית, גם דלקת קלה וגירוי רירית הסמפונות, עלולות להחמיר ולגרום להתקף. במהלך התקף האסטמה, השרירים המקיפים את הסמפונות, מתכווצים ומצמצמים את מעברי האוויר. עם החמרת האסתמה, דלקת הרירית של דרכי הנשימה העליונות מתנפחת וגורמת להפחתה נוספת של גודל דרכי הנשימה ולירידה בחמצן הזמין לגוף.

התוצאה הסופית היא שהנשימה, ובמיוחד הנשיפה, הופכת להיות מאוד רועשת וקשה. כך שהתקף אסטמה מאופיין בנשימה מאומצת או מוגבלת, תחושת בעירה בחזה, שיעול וצפצופים. מצב זה עלול להתפתח במהירות ולהשתנות ברמת חומרתו בין אי נוחות קלה להתקפות מסכנות חיים. לפעמים, שיעול כרוני הוא הסימפטום היחיד בלבד.

טיפול, התמודדות ומניעת התקפים

אנשים הסובלים מאסטמה, גם אם היא הייתה רדומה למשך מספר שנים, צריכים להיות מוכנים להתמודדות עם התקף חריף. באופן כללי, חשוב להישאר רגועים ולקחת תרופות מרשם.

תרופות להקלה מהירה, כוללות, מרחיבי סמפונות מהירים, בטא אגוניסטים, כגון – albuterol המשמשות לטיפול בהתקפי אסתמה ונלקחות על בסיס צורך. תרופות אלו יכולות להקל על הסימפטומים במהירות על ידי הרפיית השרירים המקיפים את דרכי הנשימה, ועוזרות לפתוח את הסמפונות. התקפות חמורות יותר עלולות לדרוש סטרואידים סיסטמיים בכדי להפחית את הליחה בדרכי הנשימה ואת הנפיחות.

מניעה היא תמיד הטיפול הטוב ביותר. אדם הסובל מאסטמה צריך לדעת אילו מצבים יובילו אותו להתקפה, כמו חשיפה לאלרגנים, זיהומים בדרכי הנשימה ומזג אוויר קר. ולכן כדאי להימנע ממצבים אלה בכל הזדמנות אפשרית.

אם התקפי האסטמה הם חמורים, בלתי צפויים או מתפתחים יותר מפעם בשבוע, יש להמליץ למטופל על טיפול שליטה לטווח ארוך. תרופות לטווח ארוך אשר יילקחו באופן יומי יוכלו לשמור על שליטה בתסמיני האסתמה.

אחת התרופות האנטי דלקתיות היעילות ביותר לשליטה באסתמה היא סטרואידים בשאיפה, אשר נלקחים באופן קבוע, על פי ההנחיות. תרופות אחרות כמו בטא אגוניסטים יכולות גם הן להיות בשימוש. לאנשים עם אסתמה אלרגית, טיפול חיסוני, עשוי לסייע ולהקל על הסימפטומים, במיוחד כאשר אין אפשרות אחרת להימנע מאותם אלרגנים. טיפול חיסוני מגביר את סובלנות המטופל לאלרגנים המפעילים את תסמיני האסתמה.

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון אסתמה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון אסתמה. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:
טיפול הומאופתי
הומאופתיה מטפלת בסיבות והשורשים של הבעיות , וכך האדם מבריא ומגיע לריפוי אמיתי.
רוצים לשמוע עוד על טיפול הומאופתי השאירו פרטים