אסתמה קרדיאלית

טיפול ואבחון אסתמה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון אסתמה!

טיפול הומאופתי
הומאופתיה מטפלת בסיבות והשורשים של הבעיות , וכך האדם מבריא ומגיע לריפוי אמיתי.
רוצים לשמוע עוד על טיפול הומאופתי השאירו פרטים

13248719_xlאסטמה קרדיאלית איננה סוג נוסף של אסטמה אולם מתבטאת בשיעול או צפצופים המתלווים לאי ספיקת לב שמאלית. אסטמה קרדיאלית מוגדרת כתסמונת קלינית הנגרמת על ידי היווצרות של גודש פסיבי חריף ובצקת ריאות. זה קורה כאשר צידו השמאלי של הלב נתון לעומס פתאומי המשפיעה על פעילותו.

בהתאם לחומרת הסימפטומים, הצפצופים הנשמעים יכולים לרמז על מצב חירום רפואי. אי ספיקה לבבית יכולה לגרום להצטברות נוזלים בריאות, תופעה המכונה בשם בצקת ריאות. בצקת ריאות מקשה על הנשימה וגורמת לקוצר נשימה, תסמינים כמו שיעול וצפצופים המדמים התקף אסטמה.

התקף אסטמה הוא מצב כרוני הנגרם כתוצאה מהתפתחות של תגובה דלקתית בדרכי הנשימה. הצטברות של חומרים דלקתיים בכלי הנשימה גורמים לכיווצו של קוטר כלי הנשימה, מצב המוביל לקשיי נשימה ותחושת חנק. אסטמה ואסטמה קרדיאלית לפיכך הן שתי תופעות רפואיות שונות ומצריכות טיפול שונה, מכאן החשיבות להבחנה בין השתיים.

טיפול באי ספיקת לב יכול לסייע לשיפור הסימפטומים ולהקל על אי ספיקת הלב או האסטמה הקרדיאלית. טיפולים באסטמה נעשים על ידי שימוש במשאפים מיוחדים הפועלים להרחבת דרכי הנשימה המוצרים במהלך ההתקף. שימוש בתרופות אחדות אסור במהלך אסטמה קרדיאלית שכן מתן חומרים אלה עשוי להחמיר את המצב ולסכן את בריאות המטופל.

גורמים אפשריים

אסטמה קרדיאלית נגרמת כתוצאה מבצקת ריאות. הגורמים לבצקת ריאות כוללים הפרעות הפוגעות ברקמת שריר הלב כמו אוטם שריר הלב, מצבים המגדילים באופן פתאומי את כוח ההתנגדות או לחץ כמו יתר לחץ דם, הפרעות שבמידה ניכרת מגבירות את הזרימה בורידים מבלי לפגוע בשריר הלב או משילוב של גורמים אלה. הסיבה השכיחה ביותר היא זרימה מוגברת של דם ורידי לחדרי הלב .

בצקת ריאות יכולה להיגרם כתוצאה מבעיות בשסתומי הלב. היצרות של צניפים מפחיתה את כמות הדם המגיעה לחדר השמאלי, וכתוצאה מכך גדל הלחץ בורידי הריאה. כמו כן פגיעה בשריר הלב משפיעה על יכולת התכווצות השריר ומובילה לבצקת ריאות.

תסמינים

התסמינים נוטים להשתנות מאדם לאדם והעיקריים שבהם כוללים קוצר נשימה המלווה לעיתים בצפצופים, נשימה מהירה, כאבים בחזה ותחושה של אי נוחות, קצב לב מואץ, לחץ דם גבוה או נפיחות בקרסוליים. הסימפטומים נוטים להחמיר בהדרגה ופוגעים באיכות השינה עקב קוצר נשימה המעיר את המטופל משנתו. מטופלים אל נזקקים לשינוי תנוחתם משכיבה לישיבה כדי להקל על תהליך הנשימה.

אבחון

להבחנה בין אסטמה קרדיאלית לבין מחלות ריאה אחרות קיימת חשיבות רבה לצורך התאמת הטיפול הראוי. האבחון מתבסס על בדיקה פיסיקלית, תסמינים, צילומי רנטגן של בית החזה החושפים הצטברות של נוזל בריאות, EKG, בדיקות לחץ וטכניקות הדמיה כמו אולטרסאונד וטומוגרפיה ממוחשבת.

דרכי טיפול

חולים המאוחבנים עם אסטמה קרדיאלית והסובלים מאי ספיקה לבבית חריפה בדרך כלל מגיבים היטב לשילוב של מרחיבי סימפונות, טיפול משלים בחמצן, וטיפול באי ספיקת הלב עצמה הכולל שימוש בתרופות משתנות, מורפיום, מעכבי ACE ותרופות נוספות. דיגוקסין בדרך כלל הוא התרופה הטובה ביותר המשמשת חולים המאובחנים עם אי ספיקה לבבית ופרפור פרוזדורים. חוסמי בטא אינם מומלצים לטיפול במקרים של אסטמה קרדיאלית חריפה וזאת מכיוון שתרופות אלה עשויות להחריף את כיווץ הסימפונות ולפיכך עשוי לגרום להחמרת אי ספיקת הלב.

שימוש בסטרואידים מומלץ רק כאשר החולה סובל מאסטמה קרדיאלית חריפה ואינו מגיב לטיפול הראשוני. אסטמה אשר נגרמת על ידי שסתום לב רעוע שאינו פועל כראוי או נקב בין חדרי הלב, מצריכה ניתוח או הליכים אחרים המותאמים למטופל בהתאם לחומרת מצבו.

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון אסתמה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון אסתמה. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:
טיפול הומאופתי
הומאופתיה מטפלת בסיבות והשורשים של הבעיות , וכך האדם מבריא ומגיע לריפוי אמיתי.
רוצים לשמוע עוד על טיפול הומאופתי השאירו פרטים