אסטמה ופרופיל צבאי

טיפול ואבחון אסתמה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון אסתמה!

טיפול הומאופתי
הומאופתיה מטפלת בסיבות והשורשים של הבעיות , וכך האדם מבריא ומגיע לריפוי אמיתי.
רוצים לשמוע עוד על טיפול הומאופתי השאירו פרטים

אסטמה ופרופיל צבאיבישראל, כידוע, מחויבים כל האזרחים הכשירים בגיוס לצבא וזאת על פי חוק. עם זאת, המונח כשירות מסוגל לתאר טווח רחב ומגוון מאוד של יכולות. בין המגויסים ניתן למצוא אנשים בעלי בריאות מצוינת וכשירות רפואית מקסימלית בעוד שאחרים יהיו כאלה בעלי כשירות טובה אך גם עם בעיות או ליקויים שונים.

בין בעיות הבריאות הנפוצות שאחראיות על פגיעה בכשירות של חיילים רבים ניתן למצוא את מחלת האסטמה. המחלה, שיכולה להגיע בדרגות חומרה שונות, תביא בדרך כלל להורדה של פרופיל צבאי ולעיתים לחסימת האפשרות לשרת ביחידות מסוימות. במקרים קשים במיוחד, עשויה מחלת האסטמה לפסול את המועמד לשירות ביטחון מגיוס לצבא.

פניה השונות של האסטמה

מחלת האסטמה נחשבת למחלת אלרגיה. זוהי בעיה שתוקפת אחוז ניכר מהאוכלוסייה הכללית, כאשר כיום מקובל להניח שישנם יותר חולים מאשר בעבר. מדובר על מחלה שמביאה להתפתחות של דלקת בדרכי הנשימה שבין ההשפעות שלה ניכרת ירידה במעבר האוויר עקב היצרות דרכי הנשימה.

בין הסובלים מהמחלה ניתן למצוא אנשים שמוגבלים בצורה חמורה מביצוע של פעילות גופנית מאומצת ויש אף שחווים קשיי נשימה שונים, לעיתים אף ללא מאמץ משמעותי (דבר שמוגדר בתור קוצר נשימה במנוחה). לעומת זאת, ישנם חולים שסובלים מסימפטומים שוליים יחסית וכן כאלה שסובלים מהתקפים ברמות חומרה משתנות.

בשל האופי השונה של הבעיה כפי שהיא מתבטאת בקרב אנשים שונים, כך מגוונת גם ההשפעה על קביעת הפרופיל הצבאי. בין היתר, ישנה משמעות לשאלה האם מדובר על אסטמה כרונית שמלווה את האדם בקביעות וכן האם נדרש שימוש בתרופות או משאף בתדירות רבה.

צפויה הורדה בפרופיל

כאשר אדם מאובחן כסובל מאסטמה הוא צפוי להורדה בפרופיל הצבאי. משמעות הדבר הינה שתמיד יהיה מדובר על פרופיל הנמוך מהפרופיל המקסימלי (הלא הוא פרופיל 97 הידוע). יחד עם זאת, קשה לומר מה יהיה הפרופיל שיקבע שכן הדבר מותנה בבדיקות, באישורים הרפואיים, ובהחלטת הרופא הצבאי.

  • כאשר מדובר על אסטמה חריפה, כלומר על מצב של התקפים תדירים, קשיי נשימה משמעותיים וחוסר יכולת לעמוד במאמץ ולו מינימאלי, יתכן מאוד שיקבע לחייל פרופיל 45. אנשים בעלי פרופיל זה לא יכלו לשרת בתפקידים קרביים, בתפקידים תומכי לחימה ובכלל – ביחידות שדה. דבר זה הינו פועל יוצא של ההשפעה השלילית על מצבם בגין חשיפה לגורמים כגון אבק, פריחה, חומרי בעירה וחומרים נדיפים אחרים.
  • כאשר מדובר על מצב של אסטמה קלה יותר, דהיינו מצב שבו יכול החולה לעמוד בפעילות מאומצת וכאשר אין הוא סובל מהתקפים חריפים ותדירים, קיימת אפשרות לקביעת פרופיל גבוה יותר כגון 64 או אפילו 72. ההבדל שבין שני הפרופילים הללו הינו מהותי. בעלי פרופיל 72 יכולים להימצא מתאימים לשירות ביחידות שדה מסוימות כגון נ"מ, תותחנים, שריון, מודיעין וכיוצא באלה. לעומת זאת, חיילים בעלי פרופיל 64 אינם יכולים לשרת כלוחמים גם ביחידות כאלה ולעיתים אפילו לא בתפקידים תומכי לחימה ביחידות קרביות כאלה ואחרות.

אפשר לערער, אפשר לשנות

מחלת האטמה איננה רק מגוונת באופן ההשפעה שלה על חיי החולים ויכולת התפקוד שלהם. למעשה מדובר במחלה שאפשר לעיתים אפילו להחלים ממנה. לעיתים מדובר על החלמה מלאה ולעיתים מדובר בהקלה משמעותית שקרובה מאוד להחלמה.

במקביל, אנשים שונים הסובלים מאלרגיה ומדלקת באותה דרגת חומרה יוכלו לתפקד באופן שונה, גם בתנאים חיצוניים דומים. לכן, חיילים ומועמדים לגיוס שאינם מרוצים מהפרופיל שנקבע להם (לחיוב או לשלילה), יכולים להביא לעיתים לשינוי בהחלטה. אמנם לא תמיד הערעור יתקבל, אבל האפשרות הזאת איננה תלושה מהמציאות.

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון אסתמה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון אסתמה. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:
טיפול הומאופתי
הומאופתיה מטפלת בסיבות והשורשים של הבעיות , וכך האדם מבריא ומגיע לריפוי אמיתי.
רוצים לשמוע עוד על טיפול הומאופתי השאירו פרטים