אסטמה ואספירין

טיפול ואבחון אסתמה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון אסתמה!

אסטמה ואספירין אספירין היא אחת מהתרופות הנמכרות ביותר בהיסטוריה והידועות ביותר בהיסטוריה.

למעשה, מדובר על פריצת דרך של ממש בהיסטוריה של התרופות, כיוון שלפני המצאת האספירין כל התרופות באשר הן היו מיוצרות מחומרים טבעיים בלבד ואילו האספירין הייתה התרופה הראשונה שיוצרה באופן מלאכותי לחלוטין במעבדה.

האספירין משמשת בתור תרופה לשיכוך כאבים בעיקר, אך בנוסף לכך היא מסוגלת להוריד את חום הגוף וכן להילחם בדלקות ולמנוע היצמדות של טסיות דם.

ישנם אנשים שנוטלים אספירין באופן קבוע על מנת להקטין את הסיכוי ללקות בהתקף לב, ישנם שנוטלים אספירין רק כאשר הם סובלים מכאב ראש או מחום גבוה ובכל מקרה התרופה נחשבת לבטוחה לשימוש בקרב רוב האוכלוסייה.

עם זאת, כפי שנסביר במאמר שלפניכם, בקרב חולי האסטמה מדובר על תרופה מסוכנת ביותר ואף אסורה לשימוש. נתון זה חשוב במיוחד לאור העובדה שכיום ניתן להשיג את התרופה המהפכנית הזו ללא מרשם רופא ולכן היא נחשבת לנגישה מאוד.

סכנה ותופעות לוואי של נטילת אספירין בחולי אסטמה

את התקף האסטמה יכולים לעורר אלרגנים שונים שמשתנים בין חולה לחולה. שבעים אחוז מהילדים שחולים באסטמה יכולים לסבול מהתקף אסטמה לאחר ביצוע של פעילות גופנית, ישנם חולים שחוטפים התקף אסטמה כאשר הם נתונים למצבי דחק נפשיים, אחרים כאשר הם חשופים לקור ועוד.

מה שרבים לא מודעים אליו הוא שישנם כאלו שעלולים לחטוף התקף אסטמה גם בתגובה לצריכה של תרופות שונות כמו למשל חוסמי בטא וכמובן שגם אספירין.

הרגישות לאספירין כמעט שלא מתרחשת בילדים אלא במבוגרים בלבד בדיוק כמו שפעילות גופנית לא מהווה כמעט אף פעם טריגר להתפתחות של התקף במבוגרים אבל בהחלט מהווה טריגר להתקף בקרב רוב הילדים החולים.

אספירין כגורם לאסטמה במבוגרים

ישנו סינדרום שרבים לא מכירים בקרב הציבור הרחב שנקרא בלעז Aspirin – induced asthma. מדובר על סינדרום שמתחיל בשנות העשרים או השלושים לחיי החולים כשהתסמין הראשון שלו הוא דלקת או גירוי משמעותי ברירית האף שיכולים לבוא לידי ביטוי באף דולף, בהתעטשויות או בגודש באף. לרוב הסינדרום ממשיך ובא לידי ביטוי בהתקפי אסטמה, בהגדלה של הפוליפים באף ולבסוף מופיעה גם רגישות לאספירין.

הרגישות לאספירין בקרב הלוקים בטריאדת האספירין יכולה לבוא לידי ביטוי במגוון צורות ובמגוון של דרגות חומרה. במקרים הקלים היא יכולה לבוא לידי ביטוי בגודש באף או ביצירה מוגברת של דמעות בעיניים, אך במקרים החמורים היא יכולה לבוא לידי ביטוי בנוסף לכך גם בתסמינים במערכת הנשימה כמו למשל שיעולים, צפצופים או התקף אסטמה של ממש.

בחלק מהחולים ניתן יהיה לראות גם פריחה עורית שנקראת אורטיקריה ובמקרים החריגים יתרחש אפילו שוק אנפילקטי מסכן חיים.

כמו כן, חלק מהחולים יסבלו מתתרנות בעקבות הגודש האפי. מלבד אספירין התסמינים יכולים להופיע בתגובה לצריכה של נוגדי דלקת שאינם סטרואידים אחרים כמו למשל איבופרופן וכן בתגובה לצריכת אלכוהול אפילו בכמות מועטה.

האם אספירין מסוכן?

בעוד שאספירין מצילה חיים רבים מדי שנה על ידי הפחתת הסיכון להתקף לב וכן מסייעת לרבים להתמודד עם המחלות השונות שלהם, עבור חולי אסטמה היא עלולה להיות קטלנית שכן היא ידועה כאחד החומרים שעלולים לעורר התקפי אסטמה קשים במיוחד.

לפיכך, ישנה חשיבות עליונה לאבחן האם מקור התסמינים מהם סובל החולה הוא באספירין ובמידה ואכן כך הם פני הדברים חשוב לדעת כי ניתן להקהות את הרגישות לאספירין על ידי טיפול במרפאות אלרגיה וכך לא לוותר על השימוש בתרופה החשובה הזו בקרב הרגישים לה.

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון אסתמה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון אסתמה. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

לשגשג עם אסטמה: ניווט בעולם העסקים המודרני

אסטמה היא מצב נשימתי כרוני המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. למרות שזה יכול להציב אתגרים, זה לא אמור להוות מחסום להצלחה בעולם העסקים המודרני. עם ניהול והבנה נכונה, אנשים עם אסתמה יכולים לשגשג בקריירה שלהם ולהשיג את מטרותיהם המקצועיות.

לקריאת המאמר »
072-3341176
טיפול ביתי
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!