אירידיולוגיה – אבחון בגלגל העין לאסטמה

טיפול ואבחון אסתמה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון אסתמה!

אירידיולוגיה – אבחון בגלגל העין לאסטמהאירידיולוגיה היא שיטה דיאגנוסטית (שיטת אבחון) השייכת לתחום הרפואה המשלימה או האלטרנטיבית, לפיה ניתן לאבחן מצבים בריאותיים שונים באמצעות התבוננות בצבעים, תבניות ותכונות נוספות אחרות של קשתית העין (הרקמה הצבעונית המקיפה את האישון).

מדובר בטכניקת אבחון עתיקה מאוד וככל הנראה כבר בסביבות שנת 4000 לפני הספירה נעשה שימוש בטכניקות אבחון שונות, המזכירות מאוד את האירידיולוגיה.

השיטות השונות עברו גלגולים רבים במהלך אלפי השנים האחרונות ואילו כיום אנשי המקצוע העוסקים באבחון לפי שיטת האירידיולוגיה עושים שימוש בציוד מתקדם המאפשר להפיק צילומים איכותיים מאוד של עיני המטופלים וכך לזהות סימנים עדינים מאוד וכן לעקוב אחרי שינויים במצב הקשתית לאורך הטיפול.

מדוע ישנו צורך באבחון אסטמה באמצעות אירידיולוגיה?

נכון להיום יש בידינו די כלים קונבנציונאליים בשביל שנוכל לאבחן את המחלה בוודאות מוחלטת בקרב החולים, כשבין היתר מדובר במבחן תגר עם מטכולין או היסטמין, מבחני ספירומטריה ועוד. לפיכך, נשאלת השאלה, מדוע ישנו צורך בביצוע בדיקות אבחון באמצעות שיטת האירידיולוגיה? לפי הדוגלים בשיטה זו הסיבה לכך נעוצה בעובדה שהאמצעים המודרניים, שמקורם ברפואה המערבית הקונבנציונאלית, אמנם מאפשרים לקבל אבחנה מדויקת בנוגע לעצם קיום המחלה, אך אין באפשרותם להתחקות אחרי הגורמים למחלה.

למעשה, יש בכך לא מעט מן האמת וזאת כיוון שנכון להיום טרם הגיעו החוקרים בתחום להבנה מלאה של הגורמים להתפתחות המחלה. ככל הנראה מדובר במחלה הטרוגנית, כלומר במחלה שנובעת כתוצאה משילוב של מספר גורמים כשבין היתר מדובר בגורמים גנטיים, גורמים הקשורים לתזונת החולים, גורמים הקשורים בחשיפה לחומרים כימיים מסוימים ועוד.

הערך המוסף של האירידיולוגיה לפיכך בא לידי ביטוי בכך שהיא מציעה ראייה הוליסטית המאפשרת לחולה לגלות לא רק אילו מנגנונים פיזיים (גופניים), אלא גם אילו מנגנונים נפשיים גרמו להתפרצות המחלה.

מטרת הטיפול באסטמה לפי האירידיולוגיה

לפי האירידיולוגיה, התקפי האסטמה לא אמורים להוות את היעד הטיפולי וזאת כיוון שהתקפי האסטמה הם רק התסמין, כלומר האופן שבו הבעיה הפנימית באה לידי ביטוי בחולים. האירידיולוגיה דוגלת בטיפול מן הפנים אל החוץ ולא מן החוץ אל הפנים, כך שמטרתו העיקרית של הטיפול היא להביא מגוון תהליכים פנימיים המשפיעים זה על זה וקשורים זה לזה למצב של איזון, כשמדובר כאמור הן בתהליכים גופניים והן בתהליכים נפשיים.

כיצד מתבצע הטיפול באסטמה בשיטת האירידיולוגיה?

לאחר שלב האבחון, מותאמת לכל מטופל ומטופל תכנית טיפול אישית בהתאם לתסמינים מהם הוא סובל, למצב בריאותו הכללית ולגורמים שהובילו בו להתפתחות האסטמה, כפי שהתגלו בשלב האבחון.

הטיפול כולל בין היתר הנחיות תזונתיות ששמות דגש מרכזי על מזונות שמומלץ למטופל להימנע מהם לחלוטין, הנחיות לצריכת תוספי מזון וסוגים שונים של פורמולות צמחיות שונות וכן מתן המלצות בנוגע להתחלת טיפולים לשינוי דפוסי חיים ודפוסי חשיבה, במקביל לטיפולים גופניים מסוגים שונים.

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה

המרכז לטיפול ואבחון אסתמה מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון אסתמה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון אסתמה. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!